فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه هوای پاک

دانلود پروژه هوای پاک

دانلود پروژه هوای پاک در59 اسلاید پاورپوینت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه ای بر آلودگی هوا:

هوا یکی از پنج عنصر ضروری (هوا، آب ، غذا ،گرما ، نور) برای ادامه حیات  انسان  است . هر فرد روزانه  نزدیک به 22000 بار  تنفس می کند و تقریبا به 15 کیلوگرم  هوا در روز نیاز دارد.معمولا انسان می تواند به  مدت 5 هفته  بدون غذا و مدت 5 روز بدون آب زنده بماند . اما نمی تواند بدون هوا حتی 5 دقیقه زنده بماند. اگر چه هوا در سطح زمین به فراوانی موجود و قابل دسترس است. اما حاوی مقادیر زیادی ناخالصی است.

تمام ناخالصی هائی که در هوای استنشاق شده وجود دارد به سلامت انسان آسیب نمی رساند و  این بستگی به  چند عامل دارد از جمله نوع ناخالصی و درصد آن در هوا و.......

•تنفس
•شركت در به چرخش درآوردن آب
•جلوگيري از ورود تابش هاي مضر خورشيدي
•محيط واسطه براي تبادل مواد وانرژي توسط جانداران
•محيط واسطه براي تخليه وتزريق آلاينده ها
•تامينco2براي فتوسنتز گياهان
•ماده اوليه صنعت،خنك كننده موتورها درصنايع

انواع متعددی از آلاینده ها در اثر فعالیت های طبیعی و مصنوعی (ناشی از فعالیتهای بشر) که در زمین انجام می گیرد وارد اتمسفر  می گردند.

  بنابراین به طور کلی آلودگی هوا به معنی حضور یک ماده خارجی در هواست. مولفین و  موسسات  متعددی آلودگی هوا را تعریف نموده اند که بعضی از آنها به قرار زیر است:

    انجمن پزشکی آمریکا AMA و انجمن بهداشت صنعتی COH آلودگی هوا را به عنوان افزایش غلظت مواد خارجی در هوا که اثرات مضر بر زندگی راحت افراد دارد یا سبب آسیب به اموال می گردد، تعریف نموده اند.

اداره استاندارد هند(The Bureau Of Indian Standards)

اداره استاندارد هند آلودگی هوا را به صورت زیر تعریف می کند:

    آلودگی هوا عبارت است از حضور مواد در هوای آزاد ، عموما ناشی از فعالیتهای انسان، در غلظت و زمان ماند کافی و تحت شرایطی که  عمدتا  مانع سلامت عمومی یا رفاه اشخاص یا استفاده کامل ولذت بخش اموال می گردد.

    از تعاریف بالا آلودگی هوا چنین تعریف می شود که عبارت است از حضور آلاینده ها در هوا به مقدار و زمان ماند کافی که بر سلامت و استفاده درست و مطلوب از اموال زندگی انسان، حیوانات و گیاهان اثر زیان آور دارد.

 حوادث ناگوار آلودگی هوا:

لندن(انگلستان)

از 5 تا 9 دسامبر سال 1952 یک توده هوای پرفشار موجب بروز وارونگی دما و مه بر فراز شهر لندن گردید.

بعلت وارونگی حرارتی در سطح پائین ، سکون هوا ،دود و دی اکسید گوگرد 4000 نفر از مردم مردند و  چندین نفر  بعلت ابتلا به بیماریهای تنفسی بستری شدند.به طور مشابه در ژانویه سال 1956 و دسامبر سال 1962 پیشامد های ناگوار  آلودگی هوا در لندن اتفاق افتاد و صدها نفر از مردم مردند.

لوس آنجلس(U.S.A)

 شهر لوس انجلس بر روی یک دشت در ساحل رودخانه در قسمت جنوبی ایالت کالیفرنیا  قرار گرفته  است. ارتفاع  زمین به تدریج  از خط ساحلی به طرف کوههای شرقی افزایش می یابد به  طوریکه در فاصله 50 کیلومتری دارای ارتفاع 600 متر می باشد. گازهای  زیان آور که از هزاران دستگاه اتومبیل آزاد شده اند  بعلت هوای   پایدار در اتمسفر محبوس  شدند. پدیده  وارونگی حرارتی غلطت  گازهای خروجی اتومبیل را در هوا افزایش داد که در نهایت منجربه  تشکیل مه دود فتوشیمیائی و پراکسی استیل نیترات(PAN) گردید که باعث کاهش میزان دید ، تحریک و سوزش چشمها و صدمه به گیاهان گردید.

 توکیو(ژاپن)

 در بامداد هجدهم ژوئن سال 1970 مه غلیظی که بر فراز شهر توکیو تشکیل شده بود منجر به  افزایش   مقدار اکسیدان های  اتمسفر شد.در اثر این پدیده 6000 نفر از مردم دچار سوزش چشم ،زخم گلو و مشکلات تنفسی شدند.

اکسیدان فتو شیمیائی با دی اکسید گوگرد واکنش داده که باعث تشکیل مه اسیدی شده که سبب تحریک و سوزش چشم شد.

 باتوجه به موارد ذکر شده، برای جلوگیری  از وقوع  حوادث ناگوار یا به حداقل رساندن وقوع آنها مراقبت ویژه مسئولین با در نظر گرفتن توپوگرافی ، اوضاع جوی ،انسان و محیط زیست و حفظ جوانب ایمنی مکانهائی که صنایع واقع می شوند ضروری است.

 در این خصوص بهتر است که شعار:

 ” همیشه پیشگیری بهتر از درمان است ” را به خاطرداشته باشیم......................................

 

 

 

دانلود پروژه هوای پاک,الودگی هوا,دانلود پروژه الودگی هوا,منابع الودگی هوا,علل الودگی هوا,طبقه بندی الاینده های هوا,

تاثیرات الودگی هوا ,الودگی هوا وافزایش بیماریپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
havaye-pak_2071903_4999.zip7.2 MB

دانلود پروژه اب و هوای کره زمین

دانلود پروژه اب و هوای کره زمین دانلود پروژه اب و هوای کره زمین در160 اسلاید پاورپوینت                   فصل اول : مبانی طبقه بندی اقلیمی • هدف مرحله ای:  در این فصل دانشجویان ضمن آگاهی بر ضرورت طبقه بندی اقلیمی با مفاهیم و یژگی های آنها نیز آشنا خواهند شد. فصل اول : مبانی طبقه بندی اقلیمی •هدفهای آموزشی – رفتاری  دانشجویان پس از مطالعه این فصل می توانن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان

دانلود پروژه اب وهوای کره زمین

دانلود پروژه اب وهوای کره زمین دانلود پروژه اب وهوای کره زمین در160 اسلاید پاورپوینت                  در این کتاب مبحث طبقه بندی اقلیمی بررسی می گردد. هدف طبقه بندی اقلیمی آن است که اطلاعات آب و هوایی حاصل از وضعیت عناصر جوی در یک زمان معین را با استفاده از فرمول های خاص تحلیل و نتایج آنرا ارائه می نماید.   فصل اول : مبانی طبقه بندی اقلیمی • هدف مرحله ای:  در این ف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

دانلود پروژه مطالعات اقلیمی گرگان

دانلود پروژه مطالعات اقلیمی گرگان دانلود پروژه مطالعات اقلیمی گرگان در51 اسلاید پاورپوینت                 مطالعات اقلیمی گرگان ¢ موقعیت جغرافیایی ¢مصالح بومی ¢جنس زمین ¢بررسی معماری منطقه   موقعیت جغرافیایی : ¢این استان بین رشته کوه های البرز – دشت های جنوبی کشور ترکمنستان – کوه های استان خراسان شمالی ودریای خزر واقع شده. ¢قلعه شاهوار ب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,500 تومان

معماری پایدار در چهار اقلیم ایران

معماری پایدار در چهار اقلیم ایران معماری پایدار در چهار اقلیم ایران   در 96 اسلاید  معماری پایدار تأثیرات عصر ارتباطات و صنعتی شدن جوامع بر فضاهاي معماري کاملاً مشهود است ، و هر روز فرمها و طرح هاي متفاوتی را در معماري شاهد هستیم ، طرح ها و فرم هایی که شاید با توجه به یک سري شرایط و ضوابط و یا بدون توجه به شرایط خاص و صرفاً به علت فرم هاي جالب توجه یا تقلید صرف ساخته می شوند.  اما امروز با ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان