فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه مطالعات وتحلیل سایت

دانلود پروژه مطالعات وتحلیل سایت

دانلود پروژه مطالعات وتحلیل سایت در128 اسلاید پاورپوینت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه 

žمعماری با یک ایده شروع می شود.

 پاسخ های مناسب طراحی ،نه تنها به طور طبیعی و فیزیکی جالب هستند بلکه محصول ایده های ضمنی (نهفته) نیز می باشند.

 ایده ، یک ساختار ذهنی ویژه است که توسط آن اطلاعات و تجربیات بیرونی را سازماندهی کرده ، درکشان می کنیم و به آنها معنی می دهیم.بدون ایده های بنیادین که اطلاعات مربوط به هویت ساختمان را مشخص می کند ،معماران تنها برنامه ریزان فضا خواهند بود.

معماری در DNA ساختمان نهفته است، در حساسیت و درکی درونی که تمامیت ساختمان را شکل می دهد.

وحال اینکه رسیدن به این حساسیت و درک درونی تنها با شناسایی و تحلیل سایتی که قرار است طراحی در آن شکل بگیرد امکان پذیر است. لذا شرط اول رسیدن به موفقیت در طراحی و نهایتا طراحی کار آمد تجزیه و تحلیل و شناسایی عمیق سایت مورد نظر می باشد.

žبا توجه به اینکه  هر ساله تعداد زیادی دانشجوی جدید در رشته های مختلف وارد موسسه می شوند و فضای موسسه نیزمحیطی آموزشی نبوده نیاز به فضایی یزرگ تر و آموزشی  پیش از پیش احساس می شود و در همین راستا مسئولین خواستار ساخت دانشگاه و دانشکده ی هنری در محل سایت ویلا شهر شدند.
žو از این رو به مطالعه و تحلیل این سایت پرداخته خواهد شد تا بتوان با توجه به نکات اقلیمی و سازه ای و دیگر نکات قابل تامل به بهترین نحو از عهده ی این مهم بر آییم.
 

مذاکره و تبادل نظر با کارفرما

žدر مذاکرات ابتدائی صورت گرفته با مسئولین خواسته ها و مطالبات ایشان مشخص گردیده که به شرح زیر می باشد:
žدانشکده ای برای 350 نفر طراحی گردد.
žکلاس ها و کارگاه هایی برای رشته های معماری ،مجسمه سازی، عکاسی و نقاشی در نظر گرفته شود.
žسوله ورزشی ،کتابخانه ، بوفه و رستوران در سایت پیش بینی شود.
žقسمتی از سایت به عنوان توسعه آینده مد نظر قرار گیرد.
 
žاستان گلستان بین 53 درجه و 51 دقیقه تا 56 درجه و 21 دقیقه و 4 ثانیه طول شرقی و 36 درجه و30 دقیقه و 2 ثانیه تا 38 درجه و7 دقیقه و6 ثانیه عرض شمالی در منتهی الیه جنوب شرقی دریای خزر واقع گردیده است.
žاین استان با مساحتی بالغ بر 7420437 کیلومتر مربع 1/3درصد مساحت کشور را شامل می شود و از نظر مساحت بین استان ها رتبه نوزدهم را  داراست.
žاین استان از شمال به کشور ترکمنستان،از جنوب به استان سمنان،از شرق به استان خراسان  و از غرب به دریای خزر و استان مازندران محصور می شود. این استان متشکل از 11شهرستان، 25 شهر و 21 بخش و 50 دهستان می باشد.
ž. بطوریکه گنبد با 5071/32 کیلومتر مربع بزرگترین و بندرگز با 239/31کیلومتر مربع کوچکترین شهرستان استان میباشد.

بطور كلي شهرستان به لحاظ جغرافيايي به سه ناحيه قابل تقسيم است :

1ـ بخش شمالي دشت گلستان به سمت جنوب و تا ارتفاع حدود 100 متر 

الف: شامل استپ و جلگه مسطحي است كه از ته‌نشست آب دريا شكل يافته است.

ب: جنس خاك اين ناحيه از جنوب به شمال و از شرق به غرب بتدريج مرغوبيت خود را از دست مي‌‌دهد.

ج: فرسايش خاك زياد است.

2ـ بخش مياني (دامنه) بين ارتفاع 100 متري و كوهستان

الف: زمين اين قسمت از آبرفت رودها تشكيل شده

ب: رودها در هنگام طغيان ، مواد آبرفتي را در اطراف مسير خود بجا گذارده و زمين را بسيار حاصلخيز كرده‌اند.

3ـ بخش جنوبي (كوهستاني) و جنوب‌شرقي گرگان

الف: كوهستان (سلسله جبال البرز) تشكيل داده است.

ب: بارندگي فراوان باعث شده است كه رودخانه‌هاي بسياري در سطح اين منطقه جاري باشد.

جنگلهاي اين منطقه به دو قسمت شمالي و جنوبي تقسيم مي‌شوند:

ـ جنگلهاي قسمت شمالي خط ‌الراس سلسله جبال البرز كه به دو منطقه كوهستاني و دشتي تقسيم مي‌گردد.

ـ جنگلهاي كوهستاني و ييلاقي واقع در جنوب خط‌الراس رشته جبال البرز كه در ارتفاع بيش از 800 متر از سطح دريا قرار دارند.

بطوركلي نوع رستنيهاي جنگلهاي گرگان عبارتند از راش ، توسكا ، ممرز ، نمدار ، بزيرك ، افرا ، ملچ ، آزادارس و … از مشخصات درختي نواحي گرگان (از شهر گرگان به طرف شرق و تا حدود 20 كيلومتري از كوه به طرف دشت) : درختان مازو (بلوط) ، انجير ، وليك و انار و … برخي گياهان اطراف و حومه شهر عبارتند از : گردو ،  سيب ، انجير ، انار و مركبات ، گوجه و … بعضي درختان موجود در شهر گرگان عبارتند از : چنار ، نارنج ، سروناز ، كاج ، انار وحشي و باغي ، انجير و … .

در خاكهاي منطقه گرگان جنس خاك و تخلخل آن متغير بوده به دلیل:

تفاوت در ميزان بارندگي

 دوري و نزديكي از سلسله كوههاي البرز

  اختلاف فاصله از دريا

انواع خاكهاي منطقه گرگان :

1ـ خاكهاي سنگي و خاكهاي كم عمق دامنه

2ـ خاكهاي قهوه‌اي ناحيه جنگل

3ـ خاكهاي قهوه‌اي در تراسهاي قديم

ž موقعیت ناحیه گرگان در زمین شناسی ایران:
žنیمه جنوبی ورقه مورد نظر از دیدگاه زمین شناسی ساختاری در نیمه البرز و پهنه گرگان– رشت است ولی نیمه شمالی آن با نگرش به رخنمون واحد سنگی موجود در دشت گنبد کاووس و نتایج بدست آمده از گمانه اکتشافی که توسط شرکت ملی نفت ایران در دشت گرگان زده شده اند بیشتر به پهنه کپه داغ شباهت دارد.
žدر حال حاضر قلمرو کپه داغ توسط رسوبات آبرفتی نرم دشت گرگان پوشیده شده است.در پهنه البرز، سنگ های اردوسین،سیلورین و دونین رخنمون ندارند و در سنگهای کربونیفر زیرین،میان لایه های شیل رسی و مارن از سنگ های هم ارز خود در پهنه گرگان– رشت است.
ž موقعیت ناحیه گرگان در زمین شناسی ایران 
žدر پهنه گرگان- رشت سنگ های کرتاسه بالایی، همسانی چشم گیری با سنگ های هم سن خود در پهنه کپه داغ دارد،سازند تجن نبرد چینه ای دارد و حوضه رسوبی پالئوسن میانی– بالایی،با بجا گذاشتن مارون و سنگهای کربناته عمیق شده اند. با نگاهی دقیق تر می توان ناهمسانی ریشه ای پهنه های البرز، گرگان– رشت و کپه داغ را پس از جنبش های کوهزایی فاز کیمیرین پیشین نسبت داد. در این محدوده سنگ های رسوبی،آذرین و دگرگونی برونزد دارند و کهن ترین سنگ های پدید آمده در آن شیست های گرگان با سن اردوین بالایی یا شاید سیلورین پایینی باشد.
ž زمین شناسی ساختمانی و تکتونیک:
žدر مجموع ناحیه گرگان از سه واحد ساختمانی تشکیل شده است:
žناحیه ساختمانی کپه داغ
žناحیه ساختمانی رشت - گرگان
žناحیه ساختمانی البرز
žکه به علت تعلق بیشتر سنگ ها به واحد ساختمانی رشت-گرگان این واحد را به تفضیل شرح می دهیم .
žهر چند در نگاه نخست پهنه گرگان – رشت پاره ای از البرز است و در نوشته های قدیمی زمین  شناسان بخشی از البرز شمالی به شمار می رود، ولی با نگاهی ژرف تر ناهمسانی هایی را با آن نشان می دهد. مرز میان این
žدو پهنه را گسل شمال البرز کنترل می نماید وپهنه گرگان– رشت از شمال نیز به وسیله گسل پوشیده خزر مرزبندی می شود. پیش تر با توجه به شیست های گرگان تاریخ پیدایش این پهنه را مربوط به پرکامبرین می دانستند اما امروزه آن را مربوط به بقایای برخورد دو ورقه توران وایران در دوران تریاس میدانند.
ž(گزارش مطالعات و تحقیقات مهندسین مشاور شالوده خاک)
ž بررسي زلزله‌خيزي منطقه:
žزمين‌لرزه نشانه عدم تعادل پوسته زمين و در نتيجه تغيير و تحولات ژئوديناميكي بعدي است.سرزمين ايران محل برخورد دو خط يكي به موازات و در امتداد گسل زاگرس و ديگري به موازات البرز در نظر گرفته مي‌شود و اين دو خط در آذربايجان به هم متصل مي‌شود.
ž زلزله‌هايي كه در ايران روي مي‌دهد معمولاً سطحي و با عمق نرمال حدود km32 هستند و به ندرت زلزله‌هايي با عمق بيش از km50 در كشور ما حادث شده است. چون عمق اين زلزله ‌ها كم است غالباً خسارت فراوان به بار مي‌آورند.
ž منطقه زلزله‌خيز شمال كشور از قديم‌الايام در معرض زلزله‌هاي شديد قرار داشته‌اند.                                             
žسابقه تاريخي نشان مي‌دهد كه هرچند يكبار زلزله‌هاي بسيار بزرگي موجب خرابيهايي دراين  منطقه شده است.در قرن حاضر ميلادي كه به تدريج شبكه‌ زلزله‌نگاري جهاني نصب گرديد و زلزله بسيار بزرگي در مركز     
ž منطقه شمال به وقوع پيوسته است و زلزله‌هاي فراواني در اطراف اين منطقه ثبت شده است كه حاكي از زلزله‌خيزي منطقه است. ماٌخذ: (گزارش مطالعات مهندسین مشاور شالوده خاک)
žامروزه درمطالعات زمين‌شناسي قسمت اعظم جلگه ‌ها وكوهپايه ‌هاي گيلان و مازندران را تحت عنوان واحد زمين‌شنا سي ساختمان گرگان ـ رشت به حساب مي‌آورند. زون گرگان رشت در قسمت شمالي گسل بزرگ و معروف البرز يعني گسلي كه از گرگان تا لاهيجان كشيده شده است مرز شرقي اين زون در گرگان و گنبدكاووس بوسيله لايه‌اي ضخيم از رسوبات رس پوشيده شده است.گسل‌هاي البرز و آستارا در فرآيند خصوصيات زلزله‌خيزي منطقه مورد مطالعه به فعاليت تكنونيكي، شدت و همچنين به فاصله نقاط از گسلهاي البرز و آستارا ارتباط دارد. بديهي است كه هرگونه فعاليت و حركات اين گسلها كه كم و بيش هر چند سال پس از انباشت انرژي و رها شدن آن در امتداد گسلها موجب تكان‌هاي زمين مي‌گردد،ممكن است خرابيهايي در مراكز سكونتي نزديك به اين گسلها بوجود آورد. براساس مطالعات به عمل آمده و پهنه‌بندي زلزله در منطقه و تعيين نقاطي كه از قرن چهارم قبل از ميلاد تا 1976 زلزله‌هاي مخرب و ويرانگر در آنها بوقوع پيوست تكنونيكي،زون گرگان ـ رشت و در نهايت تمام منطقه اهميت فراواني دارند. بسياري از زمين‌شناسان معتقدند كه اين زون در امتداد همين گسلها در حال فرونشيني است.............................................
 
 
 
 
 
دانلود پروژه مطالعات وتحلیل سایت ,موقعیت جغرافیایی استان گلستان,پوشش گیاهی استان گلستان,انواع خاک منطقه گرگان,وضعیت زمین شناسی,خصوصیات زلزله خیزی گرگان,وضعیت گسل در گرگان,بافت کالبدی شهر گرگان
 

 

ž
ž
ž

 

ž
ž
ž
ž

 

ž
ž

 

 

 

ž
ž

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 12,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
vila-shahr_2065889_6870.zip24.2 MB

دانلود پروژه بررسی اقلیم سردوکوهستانی

دانلود پروژه بررسی اقلیم سردوکوهستانی دانلود پروژه بررسی اقلیم سردوکوهستانی در50 اسلاید پاورپوینت                     کلیات شرایط اقلیمی : 1 – سرمای شدید در زمستان-معتدل در تابستان 2- بارش برف سنگین در بخشهای شمال و شمال غرب 3- رطوبت هوا کم 4- اختلاف زیاد درجه حرارت بین شب و روز ویژگیهای معماری بومی در مناطق سرد و کوهستانی بافت شهری اقلیم سرد بافت شهری و روستایی در ای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,500 تومان

دانلود پروژه تنظیم شرایط محیطی

دانلود پروژه تنظیم شرایط محیطی دانلود پروژه تنظیم شرایط محیطی در 19 اسلاید پاورپوینت                 خصوصیات کلی شرایط اقلیمی .1آب و هوای گرم و خشک در تابستان ،سرد وخشک در زمستان .2بارندگی بسیار اندک .3رطوبت هوا بسیار کم .4پوشش بسیار کم گیاهی .5اختلاف زیاد درجه حرارت بین شب و روز .6در نواحی کویری و حاشیه کویری، باد های توأم با گرد و غبار باف .1بافت شهری و روستایی بسیار متراکم . ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پروژه اب وهوای کره زمین

دانلود پروژه اب وهوای کره زمین دانلود پروژه اب وهوای کره زمین در160 اسلاید پاورپوینت                  در این کتاب مبحث طبقه بندی اقلیمی بررسی می گردد. هدف طبقه بندی اقلیمی آن است که اطلاعات آب و هوایی حاصل از وضعیت عناصر جوی در یک زمان معین را با استفاده از فرمول های خاص تحلیل و نتایج آنرا ارائه می نماید.   فصل اول : مبانی طبقه بندی اقلیمی • هدف مرحله ای:  در این ف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

معماری پایدار در چهار اقلیم ایران

معماری پایدار در چهار اقلیم ایران معماری پایدار در چهار اقلیم ایران   در 96 اسلاید  معماری پایدار تأثیرات عصر ارتباطات و صنعتی شدن جوامع بر فضاهاي معماري کاملاً مشهود است ، و هر روز فرمها و طرح هاي متفاوتی را در معماري شاهد هستیم ، طرح ها و فرم هایی که شاید با توجه به یک سري شرایط و ضوابط و یا بدون توجه به شرایط خاص و صرفاً به علت فرم هاي جالب توجه یا تقلید صرف ساخته می شوند.  اما امروز با ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان