فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه ایربک خودرو

دانلود پروژه ایربک خودرو

دانلود پروژه ایربک خودرو در26 اسلاید پاورپوینت

 

 

 

 

 

 

 

 

تاريخچه  ایربگ

اختراعي كه صنعت خودرو را تحت تاثير خود قرار داد.  كيسه اي نرم براي وسايل نقليه!!  شماره ثبت اين اختراع درآمريكا2649311است.   
سال های بسیار زیادی کمربند ایمنی تنها وسیله محافظت از انسان در خودرو بود . بحث های زیادی در مورد ایمنی سرنشین خودرو به خصوص کودکان وجود داشت و کشورها موظف بودند از قوانین و استانداردهای مربوط به کمربند ایمنی پیروی کنند . امار نشان میدهد کمربند های ایمنی تا کنون جان صدها هزار نفر را در سوانح رانندگی از مرگ نجات داده اند. همانند کمربند ایمنی مفهوم ایربگ یا کیسه هوا نیز سالها قبل بوجود آمده است.
 اولین نوع کیسه های قابل باد شدن در خلال جنگ جهانی دوم و در سال 1980 در هواپیماها و هنگام فرود به کار گرفته شد. اما ایربگ های تجاری اولین بار در خودروها مورد استفاده قرار گرفتند. اتومبیلهایی که بعد از سال 1998 تولید شدند همگی موظف به استفاده از ایربگ برای دریافت استاندارد شده اند .
در سال 1950 واترلیندرر آلمانی و «جان هتریک» مهندس علوم دریایی آمریکایی سیستم های هوایی فشرده را برای کیسه  های هوایی تعریف کردند که با  تماس یا  توسط راننده کنترل می شدند . کم کم  محققان فهمیدند که هوای فشرده نمی تواند با سرعت کافی وارد کیسه هوا شود. در سال 1953 بالشهای ایمنی در خودرو که با سرعت باد میشد مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1968 فردی به نام آلن برد تکنولوژی حسگر را برای این کیسه ها طراحی کرد. حسگر و سیستم ایمنی اولین سیستم کیسه های هوایی الکترو مکانیکال درخودرو درجهان بود. در سال 1971 کمپانی فورد کیسه هوایی را که با سرعت باز می شد، طراحی کرد . شرکت ژنرال موتور این کیسه هوایی را در اتومبیل شورلت امتحان کرد. در سال 1973تورنادو اولین ماشین دارای کیسه هوایی سرنشینان بود که برای فروش به عموم عرضه شد. از سال 1998 این کیسه ها برای همه خودروها ضروری شد.

چگونگی کار ایربگ

یکی از تازه ترین دستاوردهای صنایع خودروسازی که در جهت افزایش ایمنی سرنشینان طراحی و تولید شده، کیسه های هوا است. هنگام برخورد شدید خودرو، کیسه هایی در قسمت جلوی خودرو تعبیه شده اند که به سرعت از گاز پر شده و از برخورد سرنشینان به شیشه و قسمت جلویی اتاقک جلوگیری می کنند.
کارآیی این سیستم به تولید گاز کافی در کم ترین زمان ممکن بستگی دارد. 

تولید گاز  در این سیستم به علت انجام سریع یک واکنش شیمیایی است. حسگرهایی در قسمت جلوی خودرو تعبیه شده اند که در هنگام برخورد شدید، فعال شده باعث منفجر شدن یک کلاهک انفجاری کوچک میشود . این انفجار انرژی مورد نیاز برای آغار واکنش را در مخلوطی که مولد گاز نام دارد و فرآورده های گازی تولید می کند، فراهم می آورد.
باد شدن فوری کیسه های هوا هنگام برخورد شدید خودرو ناشی از انجام یک واکنش سریع شیمایی است که گاز نیتروژن تولید می کند(N2). 
این گاز از واکنش تجزیه ای زیر فراهم می شود: 
2NaN3=====> 2Na + 3N2 
با این حال این واکنش به تنهایی نمی تواند باعث پر شدن ناگهانی کیسه ها شود . به علاه سدیم فلزی تولید شده، ماده ای فعال  ,واکنش پذیر  و خطرناک است ،  برای حل این مشکل از واکنش بسیار سریع جابجایی آهن 3 اکسید با سدیم فلزی استفاده میشود

 6NaO + 2CO2+ H2O ======> 2NaHCO3
حجم گاز مورد نیاز برای پر کردن کیسه های هوا  با حجم مشخص، به چگالی گاز وابسته است که آن هم به دما بستگی دارد . برای محاسبه مقدار مورد نیاز گاز تولیدی، طراحان کیسه ها باید استوکیومتری واکنش ها و تغییرات انرژی آنها را ( که باعث تغییر دما و بنابراین تغییر چگالی گازها میشود ) به خوبی بشناسند.
متاسفانه بیش از 100 مورد گزارش تصادف ارایه شده که در آنها، نه تنها کیسه های هوا از تلفات جلوگیری نکرده ، بلکه علت اصلی مرگ نیز بوده است.   بیش تر این قربانیان ، کودکان زیر 12 سالی هستند که بروی صندلی جلوی خودرو ها نشسته  بودند.  بنابراین باید سعی شود که از نشستن آنها بر روی صندلی جلو خودداری کرد. همچنین، باز شدن کیسه های هوا در برخی موارد موجب زخمی شدن یا حتی مرگ رانندگانی شده که فاصله آنها تا فرمان خودرو بسیار کم بوده است ، حداقل این فاصله  باید  25 سانتی متر باشد.  رعایت کردن این فاصله برای رانندگانی که بلند  قد هستند ، آسان است ، اما رانندگان کوتاه قد ، برای آن که پایشان به پدال گاز ، ترمز و کلاچ برسد ، ناچارند که بیش از اندازه خود را به فرمان خودرو نزدیک کنند. برای حل این مشکلات، نسل جدید کیسه های هوا که ( هوشمند ) هستند، به تازگی به بازار آمده است . سرعت باز شدن این کیسه ها بر حسب شدت تصادف ، قد و وزن راننده و  فاصله سر راننده تا فرمان خودرو تغییر می کند
..................

 

 

 

دانلود پروژه ایربک خودرو,ایربک چیست وچگونه کارمی کند,مکانیزم عملکرد ایربک,نکات ایمنی در مورد ایربک,کیسه هوا ایربک

 

 

 

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
mekanic_2014765_1332.zip4.9 MB