فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه برق

دانلود پروژه برق

دانلود پروژه برق در60 اسلاید پاورپوینت

 

 

 

 

 

 

 

 

žمبدل های dc/dc با بهره ی بالا به صورت گسترده در انرژی های تجدید پذیر , سیستم های برق اضطراری و ... قابل استفاده اند . به منظور جلوگیری از تأثیر  سلف نشتی در مبدل های بر اساس سلف های کوپل شده sl-boost , sc-boost , ANC  توسعه یافتند .
žبا اتصال سری و موازی سلف ها و خازن ها نسبت تبدیل بالای ولتاژ بدست  می آید. این مقاله در مورد مشخصه های هسته های کلید زنی سلفی و     کلید زنی خازنی بحث می کند ؛ مقایسه هایی بین ANC وboost  انجام   می دهد؛ بر اساس آنالیزهای ذکر شده این مقاله ترکیبی از کلیدزنی سلفی و کلید زنی خازنی با ANC است . (MSL/SC-boost)
žمبدل مورد نظر ترکیبی از مزایای واحد های  sl/scو ساختار  ANCرا دارد . در مقایسه با مبدل های ولتاژ بالا مبدل جدید نسبت تبدیل ولتاژ بالاتری را با استرس ولتاژ و جریان کمتری روی تجهیزات ارائه می دهد . علاوه بر این ، ساختار مورد نظر ، sl/sc-ANC ، بسیار انعطاف پذیر است و تعداد هسته های  slو sc بر اساس بهره ولتاژ می توانند تنظیم شوند .

žبا پیشرفت و استفاده از انرژی های تجدید پذیر مانند فوتوولتائیک و پیل سوختی ، مبدل های ولتاژ بالا بیشتر و بیشتر مورد توجه قرار گرفتند . تحقیقات زیادی در این موضوع انجام گرفت . در حالی که در کاربردهای صنعتی دیگر مثل برق اضطراری ، اشعه X ، تلویزیون های CRT ، لامپ های جلوی اتومبیل نیز ، مبدل های ولتاژ بالا مورد نیاز هستند . بهره ولتاژ مبدل های dc/dc ایزوله شده بالا می باشد اگرچه نسبت تبدیل بالا ، ممکن است روی خطی بودن ترانسفورمر تأثیر بگذارد و اندوکتانس نشتی را افزایش دهد . همچنین سلف نشتی باید به دقت کنترل شود وگرنه باعث بروز تخلیه ولتاژ در کلیدها در حالت خاموشی می شود .
žمبدل های ایزوله شده حجم و هزینه ی کمتری به دلیل چند مرحله ای بودن دارند. 
žدر مقایسه با مبدل های ایزوله شده ساختار مبدل های dc/dc بدون ترانسفورمر ساده تر است و به تبع هزینه نیز کمتر می باشد . از لحاظ تئوری ، زمانی که دیوتی سایکل نزدیک یک باشد نسبت تبدیل ولتاژ در مبدل بوست مرسوم می تواند بی نهایت شود   

با این وجود ، مبدل با دیوتی سایکل بزرگ معایبی نیز دارد :

(1اگر دیوتی سایکل افزایش یابد دوره خاموشی کلید کاهش می یابد و باعث افزایش ریپل جریان می گردد ، برای کاهش این ریپل ، سلف بزرگتری احتیاج می شود .
(2پیک جریان زیاد ، تلفات هدایتی را افزایش می دهد .
(3ریپل جریانِ ، جریان ورودی و جریان خروجی ، افزایش  می یابد و پیک جریان زیاد ممکن است خازن ها را تحت تأثیر قرار دهد.
(4استرس ولتاژ روی کلید قدرت و دیود ، همان ولتاژ خروجی است و استرس ولتاژ بالای کلید با           بالا باعث افزایش تلفات هدایتی می شود ، همچنین مشکل ریکاوری برعکس نیز کنار استرس ولتاژ بالای دیود قرار می گیرد .
 
žبه منظور رسیدن به بهره ولتاژ بالا با کارایی خوب بیشتر تحقیقات روی مبدل های dc/dc بدون ترانسفورمر با بهره ولتاژ بالا متمرکز شده اند . با افزایش نسبت دورهای سلف های تزویج مشابه مبدل های ایزوله شده نسبت تبدیل بالایی بدست می آید . سلف نشتی تأثیرات زیادی روی استرس ولتاژ کلیدها دارد ، که ما را ملزم به استفاده از اسنوبرهای اکتیو و پسیو برای جذب اسپایک ولتاژ می کند.
žبه منظور کاهش تأثیر سلف نشتی ، مدل سلف کوپل نشده بدون ترانسفورمر ، مورد تحقیق قرار گرفت.
žبا اتصال سری و موازی سلف ها و خازن ها مبدل های  sl-boost , sc-boost , ANC ساخته می شوند.
žهسته های sl و sc به ترتیب به عنوان تیپ ولتاژ  و  تیپ جریان z-source   مطرح هستند . با همه ی این موارد بهره ولتاژ همچنان به حد کافی بالا نیست.
žاین مقاله در مورد مشخصه های هسته ی sl و sc بحث می کند و سپس مقایسه ای بین ANC و مبدل boost انجام می دهد .
žبا استفاده از هسته های sl و sc و ANC این مقاله سعی در ارائه یک ساختار ترکیبی از ANC با هسته های sl و sc به صورت چند هسته ای دارد . (sl/sc-ANC)
žساختار مد نظر ، بهره ولتاژ بالایی را با استرس ولتاژ و جریان پایینی روی تجهیزات قدرت ارائه می نماید .
žبا استفاده از ساختار انعطاف پذیر این نوع مبدل ، می توان با تنظیم توپولوژی آن به بهره ولتاژ و استرس مورد نیاز رسید ...........................................
 
 
 
دانلود پروژه برق,کلید زنی سلفی,کلید زنی خازنی,برق
 


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
bargh_2014162_5342.zip1.1 MB