فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه پاورپوینت معماری ژنتیک

دانلود پروژه  پاورپوینت معماری ژنتیک

دانلود پروژه  پاورپوینت معماری ژنتیک در 39 اسلاید

 

 

 

 

 

مقدمه:

دنيس دالنس؛ معمار و نويسنده كتا بهاي ”ديجيتال به آنالوگ“ و ”معماري ژنتيك“ و ”به سوي معماري تقليد زيستي“، فارغ التحصيل شده از دانشگاه بين المللي كاتولونيا واز مدرسان مدرسه معماري UIC در بارسلونا در رشته معماري ژنتيك مي باشد. وي تحقيقات گسترده اي را در زمينه هاي تقليد زيستي و كاربرد ژنتيك درمعماري انجام داده است كه در زيربه نمونه هايي از آن اشاره خواهد شد.

طراحي تقلید زيستي

تقليد زيستي براي معماري و طراحي در دانشگاههاي مشخصي به عنوان روشي براي تقويت دوباره طراحي در پاسخ به محيط زيست و حفاظت آن،از نظر غير سمي و يا كمتر سمي بودن و از نظر محاسباتي و زيست شناختي هوشمند مورد آزمايش قرار مي گيرد. اين تحقيق به منظور دستيابي به تعدادي پيشنهادات براي استفاده ازتقليد زيستي ويژه كه بر اساس نوع ارتباط آن با ديجيتال مجازي و ديجيتال توليد مي باشد انجام شده است.

هدف ديگر بررسي نحوه استفاده دانشجويان از موضوعات مورد علاقه خود در سيستم هاي طبيعي و  زيست شناسي براي طراحي شبيه سازي است و اينكه جگونه آنها را تحقيق و توليد كرده و در نهايت آن شيوه را تبديل به روشي كنند  كه بصورت طراحي تجربي و با استفاده از مصالح زيستي پيشرفته و بصورت سيستم هايي تركيب از زيست و طبيعت نمايان شود.

طراحي تقليد زيستي چيست؟

روش كار در دانشگاه UIC بدين صورت است كه دانشجويان را با نمونه هايي از كارهاي علمي كه به خواص سيستمهاي زنده توجه مي كنند آشنا مي شوند تا ويژگي مطلوب آنهارا مورد قياس قرار داده و پاسخي جديد براي صنعت و تكنولوژي، تركيب كرده و بسازند.

 طراحان ممكن است به فضا، ماده و كيفيات سازه اي صدف ها، گياهان يا استخوانها براي نشان دادن ارزش تحقيق خود، توجه كنند. چنين در گيري اي با روند و تحقيق سرانجام زماني كه فرمهاي پيش بيني شده با الهام از طبيعت را آشكار ميكنند، منجر به ملاحظات عميق يك نفر در خواص طبيعي موجود در روشهاي پاسخ گو به محيط زيست مي شود.

چرا تقليد زيستي را طراحي كنيم؟

طراحي تقليد زيستي پلي است كه ميتواند بر روي مسيري به سمت طراحي پيوندي  با محيط زيست، تخصص طراحي و معماري رابه هم متصل كند. طراحي تقليد زيستي مي تواند به معاني تكنولوژي براي ساخت ديجيتالي و مجازي و در نهايت به بيو مهندسي و سيستم هاي هوشمند منجر شود. نيز  طراحي تقليد زيستي مي تواند  روشي براي ديدن وتفكر دوباره دنياي طبيعي را فراهم كند كه با هدف استفاده از كيفيات و خواص طبيعي موجود از آنها در كارهاي طراحي براي جستجوي نيروهاي جديد براي سازه ها ، صفحات و مواد استفاده كرده و آنها را در محيط زيست بعنوان عناصر ساختماني مانند المان، خرپا و پوسته يكپارچه اعمال كند.

در اين روش  ممكن است طراحان به عنوان پيش الگوي معماري، اشكال سنتي فضايي ويا تازه را گرد هم آورند. هرچند كه پيشنهاد نمي شود آن طراحان دانشمند شوند  بلكه بايد رابطه مصالح جديد و سيستم هاي ساختماني را كه فرصتي براي آشكار شدن طراحي با تفكر دوباره است را ارايه داده و در آينده نزديك با امكاناتي كه تكنولوژي براي پيچيده كردن بيشتر سيستم ها در ساختمان ايجاد مي كند، ايده تقليد طبيعت هر چه بيشتر و بيشتر منطقي به نظر خواهد آمد.

چرا از علم گياه شناسي براي طراحي تقليدزيستي استفاده ميشود؟

در مراحل ابتدايي گياهان احتمالا ساده ترين فرم زيست شناختي براي درك كردن هستند كه حتي بدون داشتن زمينه علمي نيز مي توانند بصورتي ساده با زندگي روزانه انسان در ارتباط باشند. حتي در مقياس هاي شهري،درخت و گياه يك ارتباط سريع با محيط طبيعي برقرار مي سازد.

بويژه گياهان رويش سريعي داشته و نسبتا در يك بازه زماني كوتاه بيشتر قادرند حيات و خواص بيولوژيكي خود را نشان دهند و بدين گونه مشاهدات مستقيم را به ايده هاي طراحي انتقال داده و طراحي را با اكوسيستمها و با سيستم هاي شهري به سيركولاسيون هاي سرويس هاي عمومي و زير ساخت ها مرتبط مي سازد...........................................

دانلود پروژه  پاورپوینت معماری ژنتیک,پروژه پاورپوینت معماری ژنتیک,پاورپوینت معماری ژنتیک,معماری ژنتیک,انسان طبیعت معماری معماری ژنتیک,معماری ژنتیک چیست,ژنتیک,طراحی معماری ژنتیک,طراحی ژنتیک,طراحی ژنتیکیپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
memari-jeneric_1969251_2931.zip7.2 MB