فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه انسان طبیعت ( موز)

دانلود پروژه انسان طبیعت ( موز)

دانلود پروژه انسان طبیعت ( تجزیه تحیلی میوه موز) در 36 اسلاید

 

 

 

موز:
مقدمه:
موز يکي از مهمترين ميوه هاي تجاري مناطق گرم و مرطوب است که حدود28/26 هکتار را پوشش مي دهد. به نظر مي رسد استفاده از موز ابتدا از جنوب شرقي آسيا، هند و چين آغاز شده باشد. توليد جهاني آن به طور متوسط 76 ميليون تن است که کمتر از 11 ميليون تن آن به کشورهاي ثروتمند صادر مي شود و 85 درصد آن توسط توليد کنندگان و بازارهاي محلي به مصرف مي رسد.

ميوه موز مغذي، لذيذ با ارزش انرژي زايي بالا و همچنين غني از ويتامين ها است. اين ميوه به علت ارزش انرزي زايي بالايي که دارد ( 153 کالري به ازاي هر 100 گرم ميوه) به عنوان غذاي بحران استفاده مي شود. موز ماده اوليه مهمي براي صنايع غذايي در کشور هند و برخي کشورهاي جنوب شرق آسيا و آفريقا است . به طور متوسط مصرف سرانه موز در هند 50 کيلوگرم در سال است. در حالي که در کشورهاي آفريقايي حدود 275 کيلوگرم براي هر نفر است.

•موز نام میوه و درختی با همین نام است که بومی مناطق حاره‌ای جنوب شرق آسیا، شبه جزایر مالزی، و استرالیا است که امروزه در تمام مناطق حاره‌ای کاشت می‌شود.
•درخت موز در وهله اول برای میوه اش و ضمناً برای تولید فایبر و نیز زیبایی کاشته می‌شود. از آنجائیکه درخت موز نسبتاً بلند و مستقیم و محکم می باشد، اشتباهاً به آن درخت می گویند، در حالیکه واقعیت آن است که آنها فقط شاخه هایی هستند که پس از دادن میوه خشک شده و از بین می روند. این شاخه ها می توانند به بلند بین 2 تا 8 متر برسند و برگهای آن نیز به حدود سه و نیم متر می تواند برسد. میوه موز در انتهای هر شاخه تشکیل می شود.
شرايط آب و هوايي:
موز گياهي گرمسيري است. با اين وجود در نواحي با محدوده رطوبتي وسيع از نواحي خشک تا گرم و مرطوب رشد مي کند. محدوده زماني ظهور برگ هاي جديد و رشد ميوه به شدت به درجه حرارت بستگي دارد. بهترين محدوده حرارتي براي جوانه زني برگ ها حدود 25_30 درجه سانتيگراد است که به ترتيب بالاترين درجه حرارت به 40 درجه و کمترين به 10 درجه محدود مي شود. رطوبت نسبي نيز از 75_85 درصد نبايد کمتر باشد.
شرايط خاک:
موز با محدوده وسيعي از خاک ها سازگاري دارد. ارقام با محصول دهي بالا مانند دوارف کاونديش و روبوستا به چسبندگي خاک بسيار حساس هستند. بنابراين خاک هاي لومي غني با کمتر از 40 درصد ماسه براي کاشت اين گياه ضروري است. بهترين pH براي آن 5/5 _ 8 مي باشد.

بادشکن:
وزش بادهاي سنگين با خراب کردن برگ ها و ريشه هاي سطحي خسارت قابل توجهي را به موزستان ها وارد مي کند. بنابراين بايد با کاشت يک کمربند محافظتي يا بادشکني از درختان بلند در جهت وزش باد اين مشکل را حل کرد. درختان جنس Sesbania egyptica براي اين منظور مناسب است. چون در طي يکسال به ارتفاع بيش از 10 فوت ارتفاع مي رسند.

تکثير:تکثير موز اغلب به وسيله پاجوش هايي که داراي برگ هاي شمشيري انجام مي شود. پاجوش هاي سه ساله به ريزوم هاي توسعه يافته براي اين منظور مناسبند. اين پاجوش ها بايد عاري از آفات و بيماري ها بوده و وزن آنها بايد حدود 1 _5/1 کيلوگرم باشد. پاجوش هاي آبي ( پاجوش هاي با برگ هاي قايقي شکل ) نبايد براي تکثير استفاده شوند . چرا که رشد آنها کند بوده ديرتر به مرحله ميوه دهي مي رسند و به علت افزايش هزينه کاشت و داشت آنها مقرون به صرفه نيستند.

فاصله کاشت:
انتخاب فاصله کاشت به عوامل متعدي مانند نوع کولتيوار، حاصلخيزي خاک، توپوگرافي زمين و ساير عوامل مديريتي بستگي دارد. بهترين فاصله آن است که نهال هاي موز تمام سطح باغ را بپوشانند و زير آنها سايه باشد. بدون اين که مانع رشد همديگر شوند. ارقام پر محصول دوارف کاونديش و روبوستا با فواصل 1/1× 8/8 متر يا 1/2 ×2/7 متر کاشته مي شوند. تحقيقات نشان داده است فاصله کاشت 1/1 × 5/5 متر که شامل 4440 گياه در هکتار مي شود بهترين فاصله کاشت براي روبوستا است.

فاصله کاشت:
انتخاب فاصله کاشت به عوامل متعدي مانند نوع کولتيوار، حاصلخيزي خاک، توپوگرافي زمين و ساير عوامل مديريتي بستگي دارد. بهترين فاصله آن است که نهال هاي موز تمام سطح باغ را بپوشانند و زير آنها سايه باشد. بدون اين که مانع رشد همديگر شوند. ارقام پر محصول دوارف کاونديش و روبوستا با فواصل 1/1× 8/8 متر يا 1/2 ×2/7 متر کاشته مي شوند. تحقيقات نشان داده است فاصله کاشت 1/1 × 5/5 متر که شامل 4440 گياه در هکتار مي شود بهترين فاصله کاشت براي روبوستا است
...............................................

دانلود پروژه انسان طبیعت,موز,دانلود پروژه انسان طبیعت موز,پروژه انسان طبیعت موز,انسان طبیعت موز,خاصیت موز,پاورپوینت موز,پروژه موز,تحقیق در مورد موز,تحقیق موز,انواع موز,در مورد موزپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
filemoz_1967618_6937.zip151.8k