فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه نمای ساختمان

دانلود پروژه نمای ساختمان

دانلود پروژه نمای ساختمان در 12 اسلاید

 

 

 

نما سازی :
نماها در حالت کلی به سه دسته تقسیم می شوند:
1- نمای سنگی   2- نمای آجری      3-نمای پیش ساخته
نماها  یا به صورت پیش ساخته هستند یا نمای سنتی و معمولی که در این تقسیم بندی از لحاظ نوع جنسیت است. نماهای معمولی وسنتی یا توسط دو غاب اجرا می شوند مثل نمای سرامیک که در آنها را با دوغاب به پوسته ی اصلی وصل می کنند یا مثل جر پلاک همزمان با دیوار اصلی (ساره ای ) اجرا می گردند.
نکته ی مهم این است که قبل از اجرای نماسازی باید ازصحت کامل انجام کارهای قبل مثل اجرای دیوارهای باربر، دیوارهای اسکلت، و... اطمینان پیدا کنیم از نظر شاقول بودن، تراز بودن و..
گاهی اوقات وقتی اسکلت ساختمان را اجرا می کنند ممکن است ستونها یک مقدار ناگونیا باشند، در هر مرحله ی اجرای اسکلت ناگونیا بودن خود را نشان نمی دهند اما در مرحله ی نازک کاری هرچه دیوار ناگونیا تر باشد بیشتر مشخص است.
معمولی ترین کاری که می توانیم برای پوسته اجرا کنم این است که ببینیم این ساختمان شاقول است یا نه، کار دیگر این است که ببینیم قطره های این نما با هم برابر است یا نه، حال اگر شاقول را انداختین و مطمئن شدیم ساختمان ناگونیایی ندارد انگاه شروع به عملیات نماسازی می کنیم. (شکل 1)
گاهی اوقات ساختمان سه برداریم، اگر ساختمان ما ناگونیا باشد، اجرهایی که در کنج قرار می گیرند. بندهای در کنج همدیگر را قطع می کنند ونمای ما زشت می شود. برای حل این مشکل باید بندها را به هم وصل کنیم. گاهی اوقات دوغاب بیشتری پشت سنگها می ریزند که این کار از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست، اضافه دوغاب ریزی باعث افزایش وزن ساختمان می شود و بعد از مدتی سنگ شروع به طبله کردن می کند.

نماهای سنگی :
معمولی ترین نوع نماها، نماهای سنگی هستند. بعد از اجرای دیوار ساختمان اولین کار این است که سنک ازاره را نصب کنیم. سنگ ازاره دیوار را در برابر رطوبت و گل ولای خیابان محافظت می کند. بعد از اجرای سنگ از راه پشت سنگ را دوغاب ریخته و وقتی محکم شد رج های بعدی را کار می گذارند .(شکل 2)
 
گاهی اوقات برای اینکه سنگ از جداره جدا نشود آنرا از طریق مفتول به دیوار وصل می کنیم یعنی سنگ را اسکوپ می کنیم که این مفتول مانع ازافتادن سنگ می شود.
 
طریقه ی اسکوپ کردن : یک راه آن نصب سیم به پشت سنگ است. ( شکل 3)
 
راه دیگر اسکوپ کردن این است که پشت سنگ یک زائده ی اضافی ایجاد می کنند به نام (لقمه) این زائده ای که پشت سنگ ایجاد شده به این ترتیب است که یک تکه سیم را دور سنگ می تابانند و با انبردست محکم می کنند، سیم به صورت آزاد داخل ملات قرار می گیرد و باعث یک نقطه ی اتصالی بین سنگ وسیم بوجود بیاورد. ( شکل 4)
 
راه دیگر اسکوپ کردن چسباندن تور به پشت سنگ است که باعث چسبیدن ملات و دوغاب به سنگ می شود. تور باعث می شود که ضریب اصطکاک چسبندگی سنگ با ملات بیشتر شود چون سنگ بعد از یک مدت انقباض و انبساط کنده می شود و تو را با چسب سنگ می چسبانند. (شکل 5)
نماهای آجری :
در حالت کلی به دو دسته تقسیم می شوند.
1- اجر پلاک (نما)
2- اجر ماشینی سوراخدار
تفاوت دو در این است که در قسمت اجر پلاک نمای 3 سانتی متر دیوار را می چینیم و بعد از اجرای دیوارنما را اجرا می کنیم واجره دو سوراخه دیوار باربر و نما بهم چسبیده می شوند و باهم ساخته می شوند یعنی جز دیوار باربر هستند.
بعد از کرسی چینی و اجرای عایق کاری شروع به چیدن دیوار می کنیم. سنگ ازاره را کار می گذاریم آجرما آجر ده سوراخه است که به صورت نما و پشت کار از آن استفاده می شود اجرده سوراخه از نظر شکل شبیه اجرهای دیگر است. اما از نظر پخت و کیفیت ساخت بهتر هستند. ابعاد آن ( 50×10×20) است. (شکل 6)
نکته:
در نما از اجرهای درجه 1 استفاده می شود ودر آجرچینی آجرهای درجه 1و2و3 و اجرهای پرت در ضمن اجرهای استفاده در نما باید صاف و بدون لب پریدگی باشند...................................................
 
 
 

 

پروژه نمای ساختمان,نمای پروژه ساختمانی,دانلود پروژه نمای ساختمان,پروژه در مورد نمای ساختمان,پروژه نماسازی ساختمان, نماسازی ساختمان, نمای ساختمانپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
namaye-sakhteman_1965925_9598.zip330.5k

دانلود پروژه نمای کامپوزیت

دانلود پروژه نمای کامپوزیت دانلود پروژه نمای کامپوزیت در 25 اسلاید     فهرست: مقدمه فصل1 -تعریف کامپوزیت و مختصری در مورد آن 1 - 1-تعریف کامپوزیت 2 -1- تقسیم بندی مواد کامپوزیت 3 -1- ن قاط قوت کامپوزیتها 4 -1- مهمترین موارد کاربرد کامپوزیت 5 -1- مصرف سرانه مواد کامپوزیتی در کشور 6 -1- آشنایی با چند پروژه کامپوزیتی درایران فصل2 - آشنایی با تکنولوژی پالتروژن وبرخی از مهمترین الیاف وکامپوزیت ها ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان