فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه کارآفرینی تولید باندهای ارتوپدی

دانلود پروژه کارآفرینی تولید باندهای ارتوپدی

دانلود پروژه کارآفرینی تولید باندهای ارتوپدی در 55 صفحه

 

روش تولید و ماشین آلات مورد استفاده در فرآیند تولید آنها، شامل دو روش زیر است :

تولید پارچه تاری پودی
تولید منسوج بیبافت
در ادامه این بحث، کلیات هر دو روش مرسوم تولید باندهای ارتوپدی ارائه میشود و فرآیند تولید معرفی میگردد .

تولید باند ارتوپدی به روش تاری-پودی

 

  • قدیمی ترین روش تولید پارچه، روش بافندگی تاری پودی میباشد. بافندگی از اولین فنون ابداعی بشر در تاریخ میباشد . پارچه های تاری پودی از دو دسته متقاطع نخ (تار و پود) تشکیل شدهاند که با یکدیگر درگیر میباشند. شماتیک پارچه تاری -پودی در شکل زیر مشاهده میشود. علاوه بر نوع مواد اولیه، پارامترهایی نظیر تراکم تار، تراکم پود، طرح بافت، کشش نخ ها، تعیین کننده ویژگیهای محصول نهایی است .
  • عملیات بافندگی تاری پودی بر روی دستگاههایی انجام میشود که نقش آنها تشکیل بافت از مجموعهای از نخهای کشیده شده در جهت طول پارچه ( به نام تار) و نخهای کشیده شده در جهت عرض پارچه (به نام پود) اب می شد. قبل از عملیات بافندگی بایستی نخ های تار طی یک مجموعه از عملیات با تراکم مورد نظر بر روی یک استوانه فلانجدار بهنام چله بافندگی پیچیده شوند تا بتواند روی ماشین بافندگی به راحتی قرار گرفته و بافته شود . پس از عملیات بافندگی، پارچه خام بافته شده، تحت عملیات متعددی آماده سازی، رنگرزی، چاپ و تکمیل میشود. در این بخش، فرآیندهایی که در مراحل تولید باند ارتوپدی تاری پودی انجام میشود، به اجمال توضیح داده می شود.

 

مقدمات باندگی

  • در سیستم بافندگی تاری پودی، نخ های تار و پود ضمن بافت، تحت تنش های مختلفی قرار میگیرند که شرایط تنش های اعمال شده به این نخ ها متفاوت می باشند. نخهای تار، در طول عملیات بافندگی تحت تأثیر تنش های بالایی قرار می گیرند در حالیکه نخ های پود، چنین شرایطی را ندارند لذا آماده سازی نخ های پود برای عملیات بافندگی به مراتب ساده تر از آماده سازی نخ های تار است . مقدمات بافندگی برای سیستم های تاری پودی، شامل عملیات بوبین پیچی، چله پیچی، آهارزنی، نخ کشی و گره زنی میباشد که در ادامه معرفی میشوند.
  •  

بوبین پیچی : عملیات بوبین پیچی شامل انتقال نخ از یک بسته به بسته ای دیگر است . انجام این عملیات در مرحله مقدمات بافندگی دارای اهمیت بسیار بالایی است و برای نخ های تولیدی در سیستم رینگ بسیار ضروری می باشد. عملیات بوبین پیچی برای دست یابی به دو هدف عمده «تولید بسته های مناسب» و «جداسازی یا رفع عیوب نخ» صورت می پذیرد. در طول عملیات بوبین ها پیچی، نقاط نازک و ضخیم نخ، نپ و الیاف شل، از بدنه نخ جدا شده و کیفیت کلی نخ بهبود مییابد .
چله پیچی: به طور کلی چله پیچی شامل انتقال تعداد زیادی نخ از بوبین بر روی یک چله است . چله هایی که برای استفاده در ماشین بافندگی تهیه می شوند بر روی غلتک نخ تار (اسنو) که استوانه ای فلزی است و پشت ماشین بافندگی نصب میشود، پیچیده میشوند و «چله بافندگی» نامیده میشود .
آهارزنی: آهارزنی به منظور استحکام بخشی و کاهش مویی بودن نخ ها تار مورد استفاده قرار می گیرد . نخ های تار در فرآیند بافندگی باید از قسمتهای مختلف ماشین بافندگی عبور نمایند . عبور نخ از این قسمتها باعث اعمال تنش ها و کرنش هایی در حین فرآیند بافندگی بر نخ های تار میشود. عملیات آهارزنی نخ های تار، به منظور اتصال میان الیاف، به ویژه الیاف سطحی نخ در نخ های ریسیده شده و همچنین اتصال میان فیلامنت ها در مورد نخ های مولتی فیلامنت می باشد. پس از عملیات آهارزنی، مقاومت نخ، به ویژه از نظر مقاومت کششی، افزایش مییابد .
نخکشی و گره زنی: مراحل نهایی مقدمات بافندگی برای سیستم های بافندگی تاری پودی ، مراحل نخکشی و گره زنی می باشد. چله تهیه شده بعد از مرحله آهار زنی برای ارائه به ماشین بافندگی مناسب است. برای این منظور چله نخ های تار به منظور نخ کشی روی ماشین بافندگی قرار می گیرد. نخ کشی شامل عبور دادن نخهای موجود بر روی چله بافندگی از قسمتهای مختلف ماشین می باشد. طرح بافت مورد نظر تعیین کننده چگونگی عبور دادن نخ از میل میلک ها و شانه بافندگی است.
بافندگی تاری – پودی

  • فرآیند تولید پارچه تاری پودی ، عبارت از تهیه یک منسوج به کمک بافت رفتگی نخ های تار و پود با روشهای مختلف است . به طور کلی این فرآیند شامل مراحل «باز شدن دهنه نخ های تار »، « قرار دادن نخ پود در داخل دهنه »، « کوبیدن پود »، « باز شدن نخ تار از روی چله »و « برداشت پارچه » بر روی غلتک پارچه است . هر یک از مراحل فرآیند بافندگی به کمک روشهای مختلف، متناسب با محصول مورد نیاز، انجام میگیرد. همواره یک سیستم «کنترل و مراقبت» برای کنترل هر یک از مراحل فوق بر فرآیند بافندگی نظارت دارد تا از بروز هرگونه مشکل فنی، تولیدی و پرسنلی جلوگیری شود و در صورت ایجاد هر گونه مشکلی در این فرآیند، ماشین متوقف گردد . هر یک از مراحل فوق دامنه گسترده ای از روشها و امکانات را در بردارند و متناسب برای هر کاربرد انتخاب می شود.
  •  

مکانیزم تشکیل دهنه : اولین مرحله در فرآیند بافندگی تشکیل دهنه نخ های تار است که بوسیله جابجایی وردها و قرارگیری نخ های تار در دو سطح انجام می گیرد. مکانیزم های تشکیل دهنه بادامکی ، تشکیل دهنه دابی و مکانیزم ژاکارد برای انجام این کار، طراحی و ساخته شده است.
مکانیزم پودگذاری : پودگذاری عبارت از قراردادن نخ پود توسط یک جسم پودگذار در دهنه نخ های تار است. جسم پودگذار در گذشته ماکو بوده و امروزه در انواع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . بی شک مکانیزم پودگذاری مهمترین قسمت یک ماشین بافندگی به شمار میرود .
کوبیدن نخ پود : عمل فشردن (کوبیدن) نخ پود جدید به لبه پارچه توسط شانه ای که بر روی دفتین ماشین بافندگی تاری پودی قرار دارد صورت میگیرد. شانه های به کار رفته برای عمل کوبیدن نخ پود بستگی به نوع سیستم پودگذاری دارد .
مکانیزم کنترل و مراقبت : مکانیزم های کنترل و مراقبت پارچه، وظیفه کنترل ایمنی فرآیند تولید را به عهده دارد . وظیفه مکانیزم های کنترل و مراقبت، نظارت بر نحوه عملکرد هر یک از مکانیزم های ماشین بافندگی در جریان یک سیکل بافندگی است .
تکمیل

  • بعد از تهیه پارچه از نخ و الیاف، منسوج تهیه شده میبایست متناسب با کاربرد، تکمیل شود تا بتواند با بیشترین کارایی مورد استفاده قرار گیرد . به عبارت دیگر تکمیل، گستره وسیعی از عملیات میباشد.....................

 

دانلود پروژه کارآفرینی تولید باندهای ارتوپدی, پروژه کارآفرینی تولید باندهای ارتوپدی,کارآفرینی تولید باندهای ارتوپدی,باندهای ارتوپدی,طرح توجیهی باندهای ارتوپدی,طرح توجیهیپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
band-ortopedi_1944556_8330.zip826.3k

دانلود پروژه بازیافت پلاستیک

دانلود پروژه بازیافت پلاستیک دانلود پروژه بازیافت پلاستیک در 46 صفحه          پلاستیک‌ها طیف بسیار وسیعی از مواد پلیمری را تشکیل می‌دهند، به طوری که حدود %۵۶ از کل پلیمرهای صنعتی را پلاستیک‌ها تشکیل می‌دهند. پلاستیک از کلمه یونانی (plastikos) به معنی شکل‌پذیر بودن نشات گرفته‌است. مصرف پلاستیک به علت سبکی وزن و عدم شکستگی در صنعت بسیار رایج است و چون به ندر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پروژه طرح توجیهی پودر سیر و سیب زمینی

دانلود پروژه طرح توجیهی پودر سیر و سیب زمینی دانلود پروژه طرح توجیهی تولبید و بسته بندی پودر سیر و سیب زمینی در 107 صفحه     روش های تولید پودر سیر،پودر پیاز و پودر سیب زمینی برای نگهداری مواد غذایی خشک کردن یکی از قدیمیترین اکتشافات بشر است. این روش بر این اصل ساده استوار است که میکروارگانیسمهای موجود در مواد غذایی خشک شده قادر به رشد نخواهند بود . بدین معنی که این موجودات نمی توانند روی موادی که فعالیت آبی آنها زیر ۰/۶ است رشد ک ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود طرح توجیهی هویه برقی در 44 صفحه

  دانلود طرح توجیهی هویه برقی  در 44 صفحه   دانلود طرح توجیهی هویه برقی  در 44 صفحه     <![CDATA[
document.addEventListener('dragstart', function(e){
e.preventDefault();
});
document.addEventListener('copy', function(e){
e.preventDefault();
//alert('Stop copying the copyrighted material!');
});
// ]]> طرح توجیهی هویه برقی ( electric oven ) هویه برقی چیست؟ یکی از پرکاربرد ترین وسایل برقی ، هو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پروژه کارافرینی

دانلود پروژه کارافرینی دانلود پروژه کارافرینی در45 اسلاید پاورپوینت                 مقدمه üكپسول هاي آتش نشاني نوعي وسايل امدادي است كه در كارخانجات ، كارگاهها وادارات و منازل جهت اطفاء حريق كاربرد موثري دارد ووجود آن در هر نقطه الزامي است.   üاين كپسول ها د رابعاد مختلف يك كيلويي ، چهار كيلويي ، شش كيلويي ، دوازده كيلويي و پنجاه كيلويي به صورت پودر و كاز مصرف د ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان