فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه تحلیل فضایی خیابان سپه قزوین

دانلود پروژه تحلیل فضایی خیابان سپه قزوین

دانلود پروژه خیابان سپه در 41 اسلاید پاورپوینت

 

 

 

 

 

 

 

مقدمه

 

—طراحي خيابان فرآيندي است كه از علوم مختلفي بهره مي جويد و مسئله عبور و مرور وسايل نقليه در خيابان تنها يكي از عوامل مؤثر در اين فرآيند است .
خیابان ها یکی از عناصر درک ما از شهر ها می باشند .امروزه در کشورهای بزرگ و فرهنگی دنیا از این عنصر به نحو عالی در خوانایی شهر استفاده می کنند و به عنوان عنصری هویت دهنده در جهت زیبایی و عملکرد از آن بهره می جویند.
—قزوین شهری است که به نوعی دارای سیستم شطرنجی است .اما خیابان سپه به دور از همه این مسائل در گذرزمان شکل گرفت و اکنون تبدیل به خیابان سواره شده است.
—این خیابان از آثار دوران صفویه بوده و با وسعتی افزونتر از آنچه در حال حاضر است در عصر شاه طهماسب و شاه عباس بزرگ جهت پذیرایی از سفرای دول بیگانه و بزرگان در این میدان پذیرایی می شده است.این خیابان که به نام عالی قاپو یا دولتی خوانده می شد،پیش از این چونان قلب مرکز شهر بوده و هم اکنون نیز در محدوده محور فرهنگی قرار دارد و از ضلع شمالی به مجموعه کاخ چهلستون و عالی قاپو و از ضلع جنوبی به خیابان سلامگاه و خیابان راه ری راه پیدا می کند.
—در زمان شاه صفیخیابان را از سوی جنوب امتداد داده و به گورستان جنوب شهر قزوین (گورستان کُهَنبر) رسانده‌اند. بعدها نام این خیابان بر قسمتی از محله شهرستان قدیم اطلاق گردید و این بخش از شهر قزوین را محله خیابان نامیدند.
—در زمان ناصرالدین شاه به مباشرت صعدالسلطنه که بعدها حاکم قزوین گردید در قسمت جنوبی خیابان یعنی ازمقابل مسجد جامع قزوین تا چهارراه سپه کنونی، مهمانخانه بزرگ قزوین و چاپارخانه و تلگرافخانه هند و اروپ احداث گردید و خیابان سپه را از شرق مهمانخانه در معبر باریکی به خیابان طهران (تهران قدیم کنونی) متصل ساختند که هم اکنون محل بارفروشان است. این مهمانخانه و چاپارخانه در سال 1310 خورشیدی خراب شد و سبزه می‌دانی بر جال آن احداث گردید که به سبب بی آبی مخروبه ماند و بعداً با رسیدن خط آهن به قزوین و بنا شدن ایستگاهی در جنوب شهر، خیابان سپه را تا ایستگاه ادامه دادند و سبزه میدان مذکور و قسمتی از کاروانسرای سعدالسلطنه، که در ضلع جنوبی خیابانی که از دروازه طهران تا سلامگاه شاهزاده حسین امتداد داشت از میان رفت.

در محدوده این خیابان آثار ارزشمندی همچون مسجد و آب انبار ساخته شده که تاریخ ساخت قدیمی ترین بنای موجود در آن یعنی مسجد جامع به قزوین اولیه بر می گردد.پیتر دلاواله سیاح ایتالیایی که 4 سال را در هیئت شاه عباس بزرگ سپری کرد این خیابان را چنین وصف کرده است میدان مزبور قدری از قصر سلطنتی دور و نزدیک بازار است.از میدان بزرگ اصفهان کوچکتر ولی از حیث زیبایی از آن کمتر نیست و همانند میدان اصفهان طولش سه برابر بشتر از عرضش است که احتمالا برای بازی چوگان ساخته شده زیرا دو طرف میدان ستون های سنگی نصب گردیده است........................

 

 

 

 

 

دانلود پروژه خیابان سپه قزوین,خیابان سپه قزوین,تحلیل خیابان سپه قزوین,تجزیه تحلیل خیابان سپه قزوین ,تحلیل فضای شهر خیابان سپه قزوینپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
khiyabane-sepah_1901672_3012.zip18.1 MB

دانلود پروژه تحلیل میدان ساعت تا منصور سابق

دانلود پروژه تحلیل میدان ساعت تا منصور سابق دانلود پروژه تحلیل میدان ساعت تا منصور سابق 48 اسلاید پاورپوینت               مقدمه کاخ شهرداری تبریز یکی از بناهای زیبا، مستحکم و دیدنی شهر تبریز است که ساخت آن از سال ۱۳۱۴ تا ۱۳۱۸ خورشیدی و به دستور رضاشاه پهلوی در محل گورستان متروک و مخروبهٔ کوی نوبر با نظارت مهندسان آلمانی و در زمان ریاست شهرداری حاج‌ارفع‌الملک جلیلی و با بودجه ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال انجا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان