فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه معماری گالن

دانلود پروژه معماری گالن

دانلود پروژه معماری گالن در 34 اسلاید پاورپوینت

 

 

 

 

 

 

 

 

گوردن کالن

گوردن کالن(برادفورد یورکشایر 1914 – 1995)درخانواده ای اسکاتلندی به دنیا آمد .درآغاز کار به گروه سیام تکتون پیوست. ریشه تئوری های طراحی دربریتانیا،درکارهای ژورنالیستی کالن شکل گرفت.

او مجموعه ای از نظراتش را در کتابی به نام گزیده منظر شهری تدوین کرده است.

یک شهر به مفهوم کامل ، چیزی بیشتر از جمع کسانی است که در آن زندگی می کنند . یک شهر قدرت آن را دارد تا وسایل آسایش مازاد بر نیاز جامعه خود را به وجود آورد و این از جمله دلایلی است که نشان می دهد چرا مردم بیشتر مایلند به جای تنها زندگی کردن به طور جمعی و یک جا نشینی زندگی نمایند .

به عقیده او سرعت دگرگونی ها است که پیوند طراح و چیزی که باید طرح شود را از میان برده است . 
او شهر های امروز را علارغم همکاری کلیه تخصص ها بی روح و خسته کننده می داند، چون توانایی پاسخگویی به نیازهای ساکنانش را نداشته است.
 به نظر می رسد او از شهرهای سده میانی الهام گرفته بود و می کوشید با بررسی مسایل کیفی شهر ها ، به گونه ای ارزشهای سنتی را به آن ها ، باز می گزداند. 

اگر ساختمانها را به دور هم جمع کنیم ، در مجموع از یک لذت بصری که از تک تک ساختمانها حاصل نخواهد شد برخوردار خواهیم شد . 

 ساختمانی که در ناحیه ای بیرون از شهر
به صورتی منفرد ساخته شود ، به عنوان یک تجربه معماری قلمداد می شود ، ولی اگر نیم دوجین ساختمان را با هم ترکیب کنیم از یک هنر غیر از
هنر معماری استفاده شده است .پس یک ساختمان
معماری  است اما دو ساختمان منظر شهری است.

گوردن نیز مانند "سیته" بر "دیدن" به عنوان ابزاری که باآن تخیل انسان شروع به شکل دادن به شهر درنمایشی یکپارچه  می کند، نگاه می کند. 

 سه عامل موثر برتجربه حسی شهرازنظر او عبارتند از (1 :دید شناسی - که به تجربه قدم زدن درشهربا سرعت یکسان مربوط می شود.2)مکان - رابطه کالبدی انسان با محیط اشاره دارد. 3) محتوا - که با تاروپود شهریعنی رنگ ،نسج ،مقیاس سروکاردارد.

 ازمیان این سه عامل "دید شناسی" ازهمه مهمتر است و تجربه ای پویا درتقابل با تجربه ایستای نگاه کردن به شهر را به ما می شناساند. به نظرگوردن برای درک پدیده شهری نقاط دید ، ناظر درحال حرکت مهم است،چراکه شهر مجموعه ای حرکت دار است و مردم شهر را به صورت تناوب پیوسته مناظر ادراک می کنند و به ندرت اتفاق می افتدکه تصویر ثابت در دیدگان ظاهر شود.

 

برای آن که مردم از حرکت در شهر و نگاه کردن به آن لذت ببرند ، باید با اولویت دادن به پیاده روها و پیوستگی آن ها ، شهر را برای حرکت پیاده آماده کرد.........................

 

 

 

 

دانلود پروژه معماری گالن ,گوردون کالن
 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
galen_1873917_7640.zip12.9 MB

دانلود پروژه طراحان چگونه می اندیشند

دانلود پروژه طراحان چگونه می اندیشند دانلود پروژه طراحان چگونه می اندیشند در 40 اسلاید       فهرست: — بخش اول  : طراحی چیست ؟ — بخش دوم : مسئله ها و راه حل ها — بخش سوم : اندیشه طراحانه   1. طراحی چیست؟ ” توجه به  اندیشیدن به مثابه مهارت ،به جای موهبت ،اولین گام برای انجام دادن کاری در جهت بهبود آن است.“    ادوارد دی بونو    طراحی به مثابه یک فرآیند ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان