فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه معماری بیونیک

دانلود پروژه معماری بیونیک

دانلود پروژه معماری بیونیک در56اسلاید پاورپونت

 

 

 

مقدمه:

بیونیک نام خود را از واژه یونانی  (بیوس )به معنای سلول حیاتی می گیردو به مطالعه سیستم های بیولوژیکی و فرایند های آن  به منظور کاربرد کاربرد در حل مسائل مهندسی می پردازد .

بیونیک یکی از شعبه های دانش سیبر نتیک است به مطالعه همانندی ها و روابط بین ماشین و مصنوعات ساخته دست انسان  و مغز و مطالعه آنچه که از حیات تقلید می شود یعنی طراحی  و ساختن اشیاء بر پایه دانسته های زیستی ، می پردازد.

این واژه برای نخستین بارتوسط سرگرد جک. دی .استیل  افسر نیروی هوایی امریکا به کار برده شد. وی در اوت 1958 این واژه را ابداع کردو هدف او شناساندن آن به عنوان علمی جدید بود . او به طور واضح بیونیک را چنین تعریف نمود :

((بیونیک علم سیستم هایی است که شالوده آنها سیستم های زنده اند و یا خصوصیت سیستم های زنده را دارندو یا به سیستم های زنده می مانند .))

 

تاریخچه:

محققان با تلفیق دو واژه «بیولوژی» و «تکنیک» علم «بیونیک» را بنا نهاده‌اندکه می توان آن  را به فارسی زیست فنی ترجمه کرد .«بیونیک» در واقع دانشی است که مسایل فنی را از راههای زیستی حل می‌کند، در بیونیک، تحقیق فقط به یک رشته خاص علمی محدود نمی‌شود، اگر چه خود بیونیک هنوز بعنوان یک علم نوپاست ، امّا فعالیت بیونیکیان را می‌توان در حوزه «علوم کاربردی» مطرح کرد که همچون رابطی پدیده‌های گوناگون را با الگوهای زنده مقایسه می‌کنند

روح بخشیدن به ساختمان یکی از تمایلات « معماری بیونبکـ» است که به کمک خطوط مستیقم و یا منحنی خالص و با توجه به قدرت سازه برای تنفس (زنده نمایی) و القاءآهسته تمامیت خود به آن دست پیدا می کند و این به همراه باریک بینی در اجزاء مختلف ساختمان به دست می آید ، در همه موارد معماری بیونیک آن است که ساختمان تپش وزنده بودن خود را القاء کند.

یکی از اولین موارد استفاده از آفرینش های طبیعی را برای نوآوری در معماری در ابتدای نیمه دوم قرن نوزدهم مشاهده می کنیم . متخصصان انگلیسی در سال 1846 برای نخستین بار موفق به پرورش نوعی نیلوفر آبی عظم در اروپا شدند که قطر برگ های آن به دو متر می رسید . پاکستون ، معمار انگلیسی تبار ، با دیدن استحکام برگ های .زین نیلوفر آبی به مطالعه قفسه بندی مدور و ساختار شعاعی این گل پرداخت .

 

حاصل این تفحص ابداء ساختار جدیدی برای سقف سبک شیشه ای در معماری بود که در قصر کریستال نمایشگاه جهانی لندن در سال 1851 عرضه و موفق به جلب نظر منتقدان شد.

موارد دیگری چون همکاری و مطالعۀ بین رشته ای ساختار استخوان های ران انسان برای ساختن سازه های سبک و مقروم به صرفه را نیز در قرن نوزدهم مشاهده می کنیم .

به طور کلی از عوامل مهمی که در طبیعت وجود دارد وانسان برای ساخت بناهای خود از آنها استفاده کرده است ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

1.پوسته یا جلد

 

2.ساختار

 

3.آراستن

 

4.انرژی

مجموعه ورزشي المپيک آتن – يونان

اين مجموعه زيبا در سال 2004 براي بازيهاي المپيک و پارا-المپيک ساخته شده که از کالاتراوا دعوت شد که طرح جامع و معماري آن را ارائه دهد ..................................

 

 

دانلود پروژه معماری بیونیک,خصوصیات معماری بیونیک,نمونه های معماری بیونیک

 

 

 

 

 

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
memari-bionic1_1816485_3499.zip15.5 MB

دانلود پروژه نقش طبیعت در شکل گیری فضای معماری

دانلود پروژه نقش طبیعت در شکل گیری فضای معماری دانلود پروژه نقش طبیعت در شکل گیری فضای معماری در 194 اسلاید           فهرست: ۱- بخش اول : تعاریف و پیشینه تاریخی     ۱-۱- تعریف طبیعت           ۱-۱-۱ -طبیعت گرایی     ۲-۱ -اصول طبیعت گرایی           ۱-۲-۱- تاثیر علم و روش علمی  &n ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

دانلود پروژه الهام سازه اي از طبيعت

دانلود پروژه  الهام سازه اي از طبيعت دانلود پروژه  الهام سازه اي از طبيعت در 26 اسلاید       مقدمه : از ابتداي تمدن بشري ،دنياي پر جاذبه طبيعي منبعي بسيار غني براي طراحان و مهندسان بوده است.صداي حرکت آب در رودخانه، رنگ هاي خيره کننده رنگين کمان، ساختار هوشمند کندوي عسل، تنها تعداد اندکي از عجايب طبيعي اند که باعث الهام بخشي و نوآوري در آثار دست ساخت انسان شده اند.اغلب اوقات بدون جستجو براي معناي عميقتر و بدون سو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,500 تومان

دانلود پروژه پاورپوینت معماری بیونیک

دانلود پروژه پاورپوینت معماری بیونیک دانلود پروژه پاورپوینت معماری بیونیک در 23 اسلاید         معرفی : واژه بیونیک نخستین بار توسط سرگرد جک استیل ،افسر هنگ هوانوردی ارتش امریکا،به کار برده شد.وی علم سیستمهایی را که شالوده ی آنها سیستمهای زنده است یا خصوصیات سیستمهای زنده را دارند یا به سیستمهای زنده می مانند را علم بیونیک نامید.        تقلید از طبیعت مزایای بسیاری دارد. فرض کنیم هر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پروژه پاورپوینت معماری بیونیک

دانلود پروژه پاورپوینت معماری بیونیک دانلود پروژه پاورپوینت معماری بیونیک در 155 اسلاید         معماری بیونیک بیونیک ، به معنای زیستار شناختی یا به کارگیری اندام های ساختگی طبیعت ، اولین  بار توسط  دانشمند امریکایی جک.ای.استیل در سال 1959 بکار برده شد.او بیونیک را علم سیستم هایی می داند که شالوده و پایه تمامی سیستم های زنده اند. بطور كلي بيونيك و معماري بيونيك علمي است که به الهام‌يابي فني از ساخ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,500 تومان