فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه معماری قالب بندی

دانلود پروژه معماری قالب بندی

دانلود پروژه معماری قالب بندی در28 اسلاید پاورپونت

 

 

 

 

 

 

قالب ها در حقیقت ظروفی موقتی با شکل و فرم مورد نظر برای نگداری میل گردها و بتن خیس تازه هستند. معمولأ قالبندیش ها قسمت عمده ای از مخارج ساخت و اجرای اسکلتهای بتنی ساختمان ها را به خود اختصاص می دهند به همین دلیل ما باید قالب ها را نسبت به مصالح ونیاز خود تهیه کنیم. از مزایای یک قالب خوب میتوان به دارای فرم بودن و مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادی اشاره کرد. یک قالب خوب باید دارای استحکام وایمنی کافی باشد و باید روش مناسب و وسایل کافی برای حمل و بلند کردن قالب ها پیش بینی شده باشد.

قالب ها بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:
- فلزی
- چوبی

قالب های فلزی بدلیل نصب سریع و قابلیت اجرای آسان ابعاد مختلف وهمچنین استفاده به دفعات و دسترسی آسان تر امروزه بیش تر از قالب های چوبی مورد استفاده قرار می گیرند گرچه هنوز هم از قالب های چوبی در برخی موارد که استفاده از قالب های فلزی بهینه و امکان پذیر نمی باشد بکار برده می شوند از جمله می توان در قالب بندی تیرها و پلکان و ... اشاره کرد.

 قالب های فلزی نیز در قالب بندی دیوارها و ستونها و در پلکان ودر برخی موارد در سقف ها کاربرد دارند.

 دروهله اول این قالب ها توسط بست های نروماده به هم متصل شده و و بعد این اتصالات با توجه به کاربرد قالب بندی برای دیوار برشی ویا ستون توسط پیچ و مهره ها، واشرهای مخصوص،گیره ها  گونیا و داربست به شکل محکم در آمده وشاغول(تراز) می شوند.

 نکته اجرایی: بهتر است که بست های نروماده بصورت متقارن ودر یک راستا کوبیده شوند تا در هنگام جابجایی به منظور میزان کردن قالب با مشکل مواجه نشد.

 داربست های ویژه مهار قالب ها در دیوارهای برشی در امتداد افقی در فاصله 1 متری ودر امتداد قائم در فاصله 1/5 متری قرار می گیرند.شکل ها گونیا و گیره مشاهده می شود که در آن گیره از یک طرف با قلاب به سوراخ های قالب واز طرف دیگر با یک پیچ محکم می شود.

 نکته اجرایی: از گونیا که از دو داربست که بصورت دو ضلع قائم جوش شده برای نگهداری قالب و باز نشدن آن هنگام بتن ریزی ودرشاغولی کردن ستون ها از آن به عنوان تکیه گاه استفاده می شود.

 نمونه هایی از کاربرد قالب های چوبی در ساختمان مشاهده می شود.

 نکته اجرایی: باید توجه داشت که استفاده از قالب چوبی در اجرای تیرها و پله ها وسقف بدلیل نامنظم بودن ابعاد و پلان برخی سازه ها آسان تر است..................

 

 

 

دانلود پروژه معماری قالب بندی ,قالب بندی ونکات اجرایی ,انواع روش های قالب بندی

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ghalebbanid_1813133_6764.zip2.9 MB

دانلود پروژه قالب های فلزی روفیکس

دانلود پروژه قالب های فلزی روفیکس دانلود پروژه قالب های فلزی روفیکس در 58اسلاید پاورپوینت      تاريخچه: بيش از چهل و پنج سال است که در کشورهای صنعتی جهان از اين محصول استفاده می شود در ابتدا روفيکس برای ساختن سقفهای کاذب (بدون نياز به بستن شبکه ميلگرد)مورد استفاده قرار گرفت.مقاومت خمشی قابل توجه روفيکس مهندسين را بر آن داشت که با قراردادن روفيکس بر روی تيرهای فرعی و ريختن بتن بر روی آن، اين محصول را به عنوان قال ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,500 تومان

دانلودپروژه باموضوع قاب های اجری (میان قاب ها)

دانلودپروژه باموضوع قاب های اجری (میان قاب ها)     نکات زير شاخصه های رفتار لرزه ای ميانقابها هستند:   (1) خرابی ميانقاب باعث کاهش ناگهانی سختی و مقاومت جانبی ساختمان   می شود.   (2) خرابی ميانقاب می تواند باعث بسته شدن راه فرار از ساختمان شده و با سقوط از ارتفاع روی پياده روهای اطراف، مخاطراتی را نيز برای عابرين ايجاد نمايد.   (3) ميانقابهای دارای بازشو می توانند از طول موثر ستونهای مجاور خود کاسته ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان

دانلود پروژه عملیت خاکی و قالب بندی

دانلود پروژه عملیت خاکی و قالب بندی دانلود پروژه عملیت خاکی و قالب بندی در 98 اسلاید       تعریف به طور کلی عملیات خاکی مشتمل است بر : تمیز کردن بستر و حریم منطقه مورد نظر از درختان و  ریشه گیاهان، برداشت خاکهای نباتی و نامرغوب، خاکبرداری، گودبرداری، خاکریزی و کوبیدن خاک و بالاخره کارهای حفاظتی به منظور اجرای عملیات فوق. خاکبرداری و گودبرداری منظور از خاکبرداری و گودبرداری عبارتست از برداشت خاکه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان