فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه معماری قالب وعایق ماندگار

دانلود پروژه معماری قالب وعایق ماندگار

دانلود پروژه معماری قالب وعایق ماندگاردر23اسلاید پاورپونت

 

 

 

معرفی کلی سیستم

سیستم قالب عایق ماندگار(ICF) نوع خاصی از قالب بندی را ارائه می نماید که در آن قالب های سبک به صورت دائم نصب گردیده و با بتن روان پر می‌گردد. حاصل کار انجام شده ساخت اجزا سازه ای از جمله دیوارها می باشد که کاملا یکپارچه بوده و عایق مناسبی در برابر گرما، سرما و صوت می‌باشد.

عمده قالب‌ها در اين سيستم از جنس پلي استايرن منبسط شده است، ولي به ندرت از پلاستيك‌ها يا مصالح ديگر نيز استفاده مي‌شود. از جمله مي‌توان از كامپوزيت پلي استايرن ـ سيمان يا فوم پلي يورتان به عنوان انواع ديگر قالب نام برد، كه به نسبت پلي استايرن، ميزان استفاده از آن‌ها بسيار اندك است.

در اين سيستم، قطعات به عنوان قالب گم (ماندگار) براي بتن سازه‌اي اعم از ديوار باربر و غيرباربر، زير سطح زمين يا روي سطح زمين به كار مي‌روند. اين قطعات براي ساخت تير، نعل درگاه، ديوار خارجي و داخلي، شالوده و ديوار حايل بتني مسلح يا غير مسلح نيز به كار مي‌رود. اين قطعات پس از بتن‌ريزي و عمل‌آوري بتن، در محل باقي مي‌مانند و مي‌بايست با مواد نازك‌كاري داخلي و خارجي محافظت شوند.

انواع مختلفي از اين قالب‌ها وجود دارد كه از نظر ابعاد بلوك، شكل هندسي سوراخ‌ها (يا فضاي داخلي براي بتن‌ريزي) و نوع اجزاي تشكيل‌دهنده با هم متفاوت هستند

انواع
•سیستم ICF از نظر قالب بندی به سه دسته افقی، عمودی و پانلی تقسیم می‌شوند:
1.سیستم افقی
•در این سیستم عملیات قالب بندی به صورت افقی انجام می پذیرد. قالب های این سیستم بلوک‌هایی هستند که با داشتن برآمدگی و تورفتگی‌هایی، به راحتی در هم چفت و بست می‌شوند. بلوک‌ها معمولا دارای ابعادی نزدیک به cm 120×30 هستند، که با قرارگیری در کنار هم، قالبی برای دیوار بتنی تشکیل می‌دهند.
2.سیستم پانلی

در این سیستم، از قطعات بزرگ‌تر تخته پلی‌استایرن استفاده می‌شود. ابعاد متداول برای این نوع قالب‌ها عرض 120 سانتی متر و ارتفاع طبقه است. در این حالت میلگردگذاری آن در یک راستا، یا در بعضی موارد در دو جهت و اغلب در فرآیند تولید پانل انجام می‌گیرد.

•از جديدترين سيستم های فوق الذکر، استفاده از ترکيب بتن آرمه بعنوان عضـو باربر و پانل های پلی استايرن EPSبعنوان قالب بتن و عايق حرارتی مي باشند که با نام سيستم های بتني ICFمعروف گشته اند

سیستم قالب وعایق ماندگاراز جديدترين و کامل ترين نوع سيستم های فوق الذکر می باشد که کمبودها و اشکالات روش هاي قديمی تر در آن برطرف شده  است. از این روش تاکنون در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله آلمان، ایتالیا، ترکیه، کانادا ، آمریکا، امارات متحده، بحرین ، عربستان سعودی، روسیه ، ایرلند استفاده گردیده است

 

اساس اين سيستم استفاده از سازه بتن آرمه باربر در سقف و ديوار ساختمان و پارتیشن های پلی استایرن مسلح سبک، جهت تیغــه های غیرباربر مي باشد. ديوارها در داخل قالبی از پانل های مسلح پلي استايرن بتن ريزی می شوند و قالب سقف ها نيز از پلي استايرن مسلح بصورت مجوف و شبيه به سقف های اسپايرول بتني ساخته مي شوند. به عبارت ديگر ساختمان در دولايه از پلی استايرن پيچيده مي شود که از لحاظ عايق بندی بيشترين بازدهی را دارا مي باشد. کل قطعات ديواری و سقفي و پارتیشن پلي استايرن مسلح در کارخانه آماده وجهت نصب به محل اجرا حمل می شود.

 3.سیستم عمودی

در این سیستم قالب‌ها به صورت نوارهای عمودی در کنار یکدیگر نصب می‌شوند. سایز قالب‌ها به نسبت سیستم‌های افقی بزرگ‌تر می‌باشد و آرماتورگذاری بنا به نیاز طرح در کارگاه صورت می‌گیرد. در شکل اجزای تشکیل دهنده این سیستم را مشاهده می‌کنید.

امروزه با توجه به مزایای سیستم قالب عمودی نسبت به انواع دیگر قالب‌بندی که اشاره خواهد شد، بیشتر از این سیستم استفاده می‌شود و این روش به عنوان بهترین فناوری ساختمانی توسط موسسه فناوری های نوین مسکن در ایالات متحده امریکا در سال 2007 میلادی انتخاب گردیده است.

 

 

دانلود پروژه معماری قالب وعایق ماندگار,قالب و عایق ماندگار,مزایا و معایب قالب وعایق ماندگار

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ayegh-va-ghalebe-mandegar_1812910_5476.zip3.9 MB

دانلود پروژه عایق کاری

دانلود پروژه عایق کاری دانلود پروژه عایق کاری در 33 اسلاید       عایق کاری  عایق کاری نقش بسیار مهمی در گرم نگه داشتن ساختمان در فصل زمستان و خنک نگه داشتن آن در فصل تابستان دارد . به کمک عایق کاری می توان یک خانه را در زمستان 5 درجه گرمتر و در تابستان 10 درجه خنک تر نگه داشت . انواع عایق کاری 1- عایق هایی که در ساختار آنها حبابهای هوا وجود دارد و باعث کاهش هدایت حرارت می شوند. -2 عایق ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان