فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه معماری تمدن اینکاها

دانلود پروژه معماری تمدن اینکاها

دانلود پروژه معماری تمدن اینکاها در 28اسلاید پاورپونت

 

 

 

 

 

تاریخچه ی اینکاها:

§در دوراني که هنوز تاريخ آن به درستي برآورد نشده است، اينکاها به روي صحنه هستي آمدند،آنها مردان و زنان نيرومندي بودند از نژاد سرخ پوست با شانه هاي پهن و قفسه سينه بر آمده، فک و چانه قوي، دندانهاي سفيد، بيني بزرگ، و موهاي صاف، پرپشت و مشکي...
§اين قوم به مردمان سنگ مشهور بودند، زيرا در استفاده از تخته سنگهاي عظيم براي خانه سازي و برپاي داشتن معبدهاي باشکوه تواني شگفت آوري داشتند. آنها، به کمک ابزارهاي اوليه و ابتدايي و با صبر وپشتکار بسيار، تخته سنگهايي به وزن 10 و يا 15 تن را چنان ماهرانه تراش مي دادند و سطح آن را صاف و هموار مي کردند که وقتي روي يکديگر قرار مي گرفتند و جفت مي شدند، يک سوزن نيز در لاي دو سنگ فرو نمي رفت..
§به گفته تاريخ نويسان، در سالهاي نخست ميلاد مسيح، اين مردمان را يک قوم بسيار وحشي و قدرتمند مورد تهاجم قرار داد و آنها را وادار به گريز به اعماق کوهستآنهاي پوشيده از درخت پرو کرد.
§اينکاها از بيم حمله ی دشمنان، بر فراز کوهي بلند در نقطه اي دور دست، قلعه اي از تخته سنگهاي عظيم ساختند و قرنها در آن به آسودگي زيستند.
§با افزوده شدن جمعيت اينکاها، بر تعداد قلعه هاي عظيم آنها در ارتفاعات جنگلهاي پرو افزوده شد وزمينه لازم براي قدرت نمايي و توسعه طلبي آنها فراهم آمد.
§اينکاهاي نيرومند و مبارز، به هر سو که روي آوردند ، قبيله هاي سر راه را مغلوب کردند و با تسخير سرزمينهاي جديد ، قلمرو حکومت خود را گسترش دادند..
تمدن اینکاها:
§ریشه‌ها، پیدایش و تکامل تمدن اینکا، هنوز در هاله‌ای از ابهام باقی مانده است. در بارهٔ تاریخ این قوم، منبع و نوشته‌ای وجود ندارد، چون اینکاها فاقد خط بوده‌اند. اما به نظر می‌رسد قبایل اینکا که در پیرامون دریاچهٔ تی‌تی‌کاکا می‌زیسته‌اند 
 درسدهٔ دوازدهم میلادی به رهبری مانکوکاپاک، فرمانروای افسانه‌ای اینکا، سرزمین‌های مجاور را فتح کرده و با بنای شهر کوزکو، تمدن اینکا را بنیان نهاده‌اند.
§تمدن اینکا در آغاز تنها یک دولت شهر کوچک شامل شهر کوزکو و سرزمینهای پیرامون آن بود، اما در سدهٔ پانزدهم میلادی، پاچاکوتی، نهمین امپراتور اینکا و ملقب به ساپا اینکا (رهبر بزرگ)، با گشودن بخش بزرگی از کوه‌های آند، قلمرو اینکا را از حدود کوزکو بسیار فراتر برد و دولت-شهر کوزکو را به یک امپراتوری بزرگ تبدیل کرد.
 
امپراتوری اینکاها:
§ (۱۴۳۸-1533)، یک امپراتوری از مردم بومی (سرخ‌پوست) در آمریکای جنوبی بود. این امپراتوری در بیشترین پهناوری خود، کشورهای امروزی پرو، اکوادور، بولیوی، و بخش‌هایی از آرژانتین، شیلی و کلمبیا را دربرمی‌گرفت. شهر کوزکو پایتخت اداری، سیاسی و نظامی آن به شمار می‌آمد. در سدهٔ شانزدهم میلادی با ورود اسپانیایی‌ها به پرو، این امپراتوری درهم‌شکست و قلمرو آن مستملکهٔ اسپانیا گشت.
§واژهٔ اینکا به معنای "خدا در زمین"، بر گرفته از زبان بومیان کشور پرو در آمریکای جنوبی است.....................
 

 
 
 
دانلود پروژه معماری تمدن اینکاها,تمدن اینکاها,اینکاها,سبک معماری اینکاها 
   
 


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
inkaha_1812151_2317.zip3.1 MB

دانلود پروژه نقش طبیعت در شکل گیری فضای معماری

دانلود پروژه نقش طبیعت در شکل گیری فضای معماری دانلود پروژه نقش طبیعت در شکل گیری فضای معماری در 194 اسلاید           فهرست: ۱- بخش اول : تعاریف و پیشینه تاریخی     ۱-۱- تعریف طبیعت           ۱-۱-۱ -طبیعت گرایی     ۲-۱ -اصول طبیعت گرایی           ۱-۲-۱- تاثیر علم و روش علمی  &n ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

دانلود پروژه تمدن اینکاها

دانلود پروژه تمدن اینکاها دانلود پروژه تمدن اینکاها در 28 اسلاید         تاریخچه ی اینکاها: § در دوراني که هنوز تاريخ آن به درستي برآورد نشده است، اينکاها به روي صحنه هستي آمدند،آنها مردان و زنان نيرومندي بودند از نژاد سرخ پوست با شانه هاي پهن و قفسه سينه بر آمده، فک و چانه قوي، دند ا نهاي سفيد، بيني بزرگ، و موهاي صاف، پرپشت و مشکي....................... § ا ين قوم به مردمان سنگ مشهور بود ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان