فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه عایق های حرارتی

دانلود پروژه عایق های حرارتی

دانلود پروژه عایق های حرارتی در 66 اسلاید

 

 

 

مقدمه:
صرفه جوی در مصرف انرژی
یکی از مهمترین بحران های عصر حاضر،
بحران انرژی است.
امروزه بشر به دنبال راه هایی برای کاهش اتلافات انرژی است. محدود بودن منابع سوخت فسیلی در کشور عزیزمان ایران، چشم اندازهای نگران کننده ای را پیش چشمانمان ترسیم می کند و پیوسته این اندیشه در  خاطرمان نقش می بندد که حفظ این سرمایه ملی برای نسل های آینده وظیفه هر ایرانی متعهد است.

نگاهی کلی به روند مصرف انرژی در بخشهای مختلف کشور، نشان دهنده این مهم است که

ساختمان ها ، سهم بسزایی از مجموع مصرف انرژی را به خود اختصاص می دهند. بنابراین یکی از راهکارهای مؤثر در کاهش مصرف انرژی، کنترل و بهینه سازی مصرف در ساختمانهاست.
چندی است که بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان، مورد توجه مسؤولین دولت محترم جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است. در همین راستا سازمان های ذیربط، تلاش هایی را در جهت کاهش مصرف انرژی و تشویق مصرف کنندگان به رعایت اصول بهینه سازی و استفاده از مصالح ساختمانی مناسب، آغاز نموده اند.
طبق مطالعات سازمان بهینه سازی مصرف سوخت کشور،بیش از 50% از اتلاف انرژی در ساختمان ها از طریق  پنجره ها  صورت می گیرد که این مسأله اهمیت به کارگیری درب و پنجره های عایق را بیش از پیش نمودار می سازد.
مزایای چشمگیر استفاده از پنجره های ساخته شده از پروفیلهای
uPVC ، مهندسین و طراحان ساختمانی را بر آن داشته است که استفاده ای گسترده از این محصولات جدید را در طرح ها و پروژه های خود آغاز نمایند که از جمله مهمترین این مزایا می توان به عایق بودن این پنجره ها در برابر حرارت و صوت اشاره کرد. هم اکنون پنجره های uPVC بخش عمده ای از بازار درب و پنجره را در اکثر کشورهای جهان به خود اختصاص داده است.

دستورالعمل اجرايي در مورد چگونگي بهينه سازي و صرفه جويي فرآورده‌هاي نفتي در ساختمان
بعلت ارزاني انرژي و پايين بودن نسبي سهم هزينه‌هاي انرژي به ساير هزينه‌ها در سبد هزينه خانوار، تاكنون در خصوص چگونگي مصرف انرژي در ساختمان و راههاي كاهش مصرف آن اقدام اساسي انجام نشده است و مصرف بي‌رويه اين فرآورده‌ها ضمن زيان اقتصادي، محيط زيست را در معرض خطر قرار داده است. لذا يافتن راهكارهايي براي صرفه‌جويي در مصرف انرژي در ساختمان‌هاي مسكوني، اداري و خدماتي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

هدف از اين دستورالعمل
الف- راهكارهايي براي كاهش مصرف انرژي با پيشنهاد و تغييرات كلي در طراحي نقشه‌ها و
كيفيت اجرا و مصالح بكار رفته در ساختمانهاي نمونه با در نظر گرفتن شرايط اقليمي.
ب- ارائه راهكارهايي به منظور بهينه‌سازي مصرف انرژي با بكار بردن تمهيداتي در جهت بهبود شرايط و نحوه بهره‌برداري از تاسيسات توليد گرما و سرما و انتقال ساختمان‌ها كه مي‌توانند در مصرف انرژي و هزينه خانوار صرفه‌جويي نمايند.
مي‌توان گفت كه تا حدودي علم و آگاهي عمومي در زمينه نحوه استفاده صحيح از تاسيسات ساختمان در جامعه كم مي‌باشد، مثلاً در تهران مصرف انرژي گرمايشي حدود
kwh/m2 245 در سال مي‌باشد. در حاليكه در كشورهاي پيشرفته اين مصرف تا حدود kwh/m2 (120-110) كاهش يافته است.

بخش عمده‌اي از اين اختلاف مصرف مربوط به اتلاف انرژي از بخشهاي مختلف ساختمان مي‌باشد و با انجام اقدامات مبحث 19 مقررات ملي ساختمان از بخش قابل توجهي از اين اتلاف جلوگيري نمود.
مزاياي حاصل از انجام اقدامات بهينه‌سازي براي 20 سال آينده در كل كشور بر مبناي مبحث 19 مقررات ملي ساختمان حدوداً معادل 42 ميليارد دلار خواهد بود.
از آنجائيكه بخش قابل توجهي از درآمد حاصل از فروش نفت صرف يارانه انرژي مي‌شود لازم است كه قسمتي از اين بودجه بجاي پشتيباني از از مصرف بي‌رويه، براي حمايت از پروژه‌هاي صرفه‌جويي در مصرف انرژي، بويژه در ساختمانها مورد استفاده قرار گيرد.

اقدامات بهينه در معماري ساختمانهاي نوساز
1- پنجره‌ها و درها
مقادير بالايي از انرژي از طريق پنجره و درهاي
غيراستاندارد تلف مي‌شود، براي جلوگيري از اين اتلاف انرژي كه در نهايت صره‌جويي اقتصادي براي ساكنين را سبب مي‌شود مي‌توان صرفه‌جويي اقتصاد براي ساكنين را سبب مي‌شود مي‌توان روشهاي زير را توصيه نمود:
1- الف: استفاده از قابهاي پي. وي. سي چوبي يا آلومينيومي دو جداره استاندارد.
1- ب: استفاده از پنجره با شيشه‌هاي دو جداره.
1- ج: استفاده از شيشه‌هاي كنترل كننده نور عبوري مانند شيشه‌هاي رفلكتيو (شيشه‌هايي كه از ورود انرژي گرمايي به داخل ساختمان جلوگيري مي‌كنند) در مناطق گرمسير و شيشه‌هاي
LOW-E (شيشه‌هايي كه اجازه ورود انرژي گرمايي را به داخل داده و مانع خروجي انرژي گرمايي ميشوند) در مناطق سردسيري و انواع شيشه‌هاي رنگي.

1- د: استفاده از درهاي عايق حرارتي با لايه‌هاي فوم و يا درهاي چوبي.
1- ه: كاهش سطح پنجره‌ها (كمتر از 15 درصد زير بنا).
1- و: تعبيه سايبان ثابت و متحرك مناسب در قسمت خارجي پنجره‌هاي شرقي، غربي و جنوبي
2- جلوگيري از ايجاد شدن ترك و درز در ساختمان
ايجاد درز در ساختمان امري طبيعي است ولي بايد آنها را به حداقل رساند. به دليل اينكه از اين درزها هوا عبور كرده؛ در زمستان هواي سرد و در تابستان هواي گرم به داخل فضا مي‌آيد. روشهاي زير براي اين منظور پيشنهاد مي‌گردد:
2- الف: اتصال مناسب پنجره به ديوار و استفاده از روكوب براي پوشش درزها.
2- ب: استفاده از پنجره‌هاي استاندارد كه درزبندي شده‌اند و با استفاده از نوارهاي درزبندي و بتونه براي پنجره‌هاي معمولي
2- ج: استفاده از درهاي استاندارد و يا استفاده از نوار درزبندي براي درهاي ورودي.

- ديوارها
ديوارها در حدود پنجاه درصد از انرژي داخل ساختمان را هدر مي‌دهند. در تابستان باعث گرم شدن فضاي خانه، در زمستان باعث انتقال گرما به بيرون و در نتيجه سرد شدن محيط مي‌گردند، در صورتي كه توصيه‌هاي زير را رعايت نماييم مي‌توانيم اين اتلاف انرژي را به حداقل برسانيم.
3- الف: در صورت عدم دسترسي به عايقهاي حرارتي ضخامت ديوار بيروني را حداقل سي و پنج سانتيمتر در نظر بگيريم.
3- ب: استفاده ازسفال بجای آجرهای توپر
3- ج: استفاده از عايقهاي حرارتي از خارج ديوار عايق كاري از داخل ديوار
3- د: استفاده از پوشش‌هاي ضخيم عايق حرارتي حدود 2 الي 3 سانتيمتر به عنوان روكار داخلي.

4- سقف نهايي و سقف پيلوت
به دليل اتلاف حرارتي زياد سقف نهايي در زمستان و گرم شدن زياد اين سقف در تابستان روشهاي زير مي‌تواند از گرم شده ساختمان در تابستان و از سرد شدن آن در زمستان جلوگيري نمايد:
4- الف: استفاده از عايق حرارتي در روي سقف نهايي .
4- ب: استفاده از عايق حرارتي در زير سقف نهايي
4- ج: استفاده از سقفهاي دو پوش با لايه هوا در وسط آن.
4- د: استفاده از سقفهايي با مصالح عايق حرارتي كه در اين حالت كل سقف بصورت عايق همگن عمل مي‌كند.
4- ه: استفاده از عايق حرارتي در سقف كاذب زير سقف نهايي.

5- كف

در صورتي كه كف ساختمان روي زمين قرار گرفته باشد مي‌توان به روشهاي زير از تبادل حرارتي كف و زمين جلوگيري نمود.استفاده از سفال بجاي آجرهاي توپر.

5- الف: قرار دادن يك لايه عايق حرارتي سخت (اين نوع عايق بايد فشردگي زيادي داشته باشد تا به مرور زمان باعث نشست در كف ساختمان نشود) در كف ساختمان.

5- ب: استفاده از سقف كاذب.

5- ج: بالا آوردن كف ساختمان و ايجاد يك لايه هوا در زير ساختمان براي جلوگيري از تبادل حرارتي، اين فضاي خالي مي‌تواند به وسيله پشم شيشه يا پشم سنگ فله پر شود.

6- اقدامات مكمل:

6- الف: طراحي معماري به گونه‌اي باشد كه فضاها بصورت يكپارچه طراحي نشده باشند.

6- ب: ايجاد فضاي واسطه در ورودي با تعبيه دو در متوالي.

6- ج: نصب دستگاه خودكار براي بسته شدن درها.

6- د: جهت‌گيري مناسب ساختمان در اقليم‌هاي متفاوت (طبقه توصيه كتاب اقليم و معماري)

6- ه: طراحي فضاهاي غيرمسكوني شبيه دالان، ايوان سرپوشيده و گاراژ و انبار در سمت شرق و غرب بنا......................................

دانلود پروژه عایق های حرارتی,عایق های حرارتی,اعنواع عایق های حرارتی,انواع عایق,عایق ها,عایق,انواع عایق های حرارتیپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ayeghhaye-harrarati_1692747_5754.zip1.2 MB

دانلود پروژه عایق کاری

دانلود پروژه عایق کاری دانلود پروژه عایق کاری در 33 اسلاید       عایق کاری  عایق کاری نقش بسیار مهمی در گرم نگه داشتن ساختمان در فصل زمستان و خنک نگه داشتن آن در فصل تابستان دارد . به کمک عایق کاری می توان یک خانه را در زمستان 5 درجه گرمتر و در تابستان 10 درجه خنک تر نگه داشت . انواع عایق کاری 1- عایق هایی که در ساختار آنها حبابهای هوا وجود دارد و باعث کاهش هدایت حرارت می شوند. -2 عایق ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان