فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه اقلیم سرد و کوهستانی

دانلود پروژه اقلیم سرد و کوهستانی

دانلود پروژه اقلیم سرد و کوهستانی در 49 اسلاید

 

 

 

 

اقلیم در معماری و تاثیر ان

اهمیت تاثیر اقلیم بر معماری،انجام مطالعات و پژوهش های جامعی را در این زمینه ایجاب می کند.بویژه در کشور ما که تنوع شرایط اقلیمی در آن کاملا مشهود است.انجام تحقیقات گسترده در این زمینه امری اجتناب ناپذیر است.
بطورکلی،این پژوهش ها به دو صورت نظری وعملی انجام می گیرد.دروجه اول،مباحث نظری مربوط به اقلیم و ساختمان،مورد بررسی قرارمی گیرد و در وجه دوم،با بهره جستن از آمار آب و هوایی مناطق مختلف و انجام تقسیم بندی های اقلیمی،همچنین با استفاده از نمونه های ساختمانی مناطق مختلف اقلیمی،آزمایش ها و محاسبات دقیق صورت می گیرد.از آنجا که ازمایش ها عملی در چار چوب وظایف موسسات تحقیاقات ساختمانی انجام می گیرد واین امر تنها با تخصیص بودجه وزمان کافی از سوی سازمانهای مربوطه اماکان پذیر است، همچنین به دلیل نبود امکانات عملی جهت انجام این برنامه ها ودر دست نبودن امار واطلاعات آب وهوایی مناطق مختلف، پژوهش حاضر بیشتردر وجه اول استوار است.
میزان متفاوت وترکیب گوناگون عوامل اقلیمی که خود ناشی از تفاوت موقعیت جغرافیای مناطق مختلف است، حوزه های اقلیمی متفاوتی در جان پدید آورده که هریک ویژگی های خاصی دارد. محیط زیست ، شهرها وحتی بناهای مربوط به این حوزه های اقلیمی، ویژگیهای خاصی متناسب با شرایط اقلیمی خود به دست آوردند. هدف این گزارش ، تعیین حوزه های مختلف اقلیمی ایران در ارتباط با معماری وارائه اطلاعاتی است که برای دست یابی به طرحهای منطقی معماری وهماهنگ با اقلیم مورد نظر است .
در این گزارش تاثیر هریک از عناصر اقلیمی(تابش آفتاب، رطوبت وباد) برساختمان مورد بررسی قرار می گیرد. در بین این عناصر، تابش آفتاب- که نور وحرارت طبیعی را به وجودمی آورد- مهمترین عنصر محسوب می شود.
شرایط اقلیمی
 

به شراط جوی کره زمین اقلیم میگویند

دو سلسله کناره البرز و زاگرس نواحی مرکزي ایران را از سواحل دریاي خزر در شمال و جلگه بین النهرین در غرب جدا میکند . شیرکوه-کوه تفتان و کوههاي منفرد دیگري نیز در قسمتهاي مرکزي و شرقی ایران وجود دارد.

این کوهستانها سرچشمه رودخانه ها و قناتهاي کشور می باشند . رشته کوههاي واقع در شمال و غرب کشور اکثرا برف گیر بوده و در دامنه شمالی رشت کوه البرز، جنگل هاي انبوه و در دامنه کوههاي زاگرس در غرب کشور جنگل هاي نارون و افرا وجود دارد .

 عوامل اقلیمی

به طور کلی عوامل اقلیمی عبارتند از کلیه عوامل و فاکتور هایی که بر شرایط جوی یک منطقه یا یک محل تاثیر گذار می باشد . این عوامل بسیار متعدد و گوناگون است که مهم ترین انها عبارتند از :

1) تابش خورشید

2) رطوبت هوا

3) دما

4) باد

کلیات شرایط اقلیمی نواحی سرد و کوهستانی

1-سرماي شدید در زمستان ، معتدل در تابستان

2-........................................

دانلود پروژه اقلیم سرد و کوهستانی,اقلیم مناطق سرد و کوهستانی,مناطق سرد و کوهستانی,معماری مناطق سرد و کوهستانی,سرد و کوهستانی,نواحی سرد و کوهستانی,معماری نواحی سرد و کوهستانی ,اقلیم ایران , اقلیم چهارگانه ایرانپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
eglime-sardo-kohestani_1664760_8664.zip526.2k

دانلود پروژه اقلیم و اصول معماری ایران

دانلود پروژه اقلیم و اصول معماری ایران دانلود پروژه اقلیم و اصول معماری ایران در 29 اسلاید       عوامل اقلیمی یک امر کلی که تقریبا در رابطه باکلیه ساختارهای سنتی ایران صدق می کند، همگونی انها و محیط مسکونی با عوامل اقلیمی است. این مطلب را در سواحل دریای خزر،کرانه خلیج فارس و دریای عمان دامنه قلل مرتفع و حاشیه کویر مرکزی می توان به وضوح مشاهده نمود. بافت شهری ،فرم بنا و نوع مصالح در هر یک از این مناطق در تطبیق کامل با ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پروژه اقلیم خلخال (اقليم و معماري شهرستان خلخال)

دانلود پروژه اقلیم خلخال (اقليم و معماري  شهرستان خلخال) دانلود پروژه اقلیم خلخال (اقليم و معماري  شهرستان خلخال) در 51 اسلاید       چکیده: شهرستان خلخال شهرستان خلخال در جنوب استان اردبیل واقع شده‌است و مرکز آن شهر خلخال است. این شهرستان از طرف شمال به شهرستان کوثر از طرف شرق به استان گیلان از طرف جنوب به استان زنجان و از طرف مغرب به شهرستان میانه حدود می‌ شود. شهرستان خلخال در ۴۸ درجه و۳۲ دقیقه طول جغرافیایی و۳۷ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پروژه اقلیم شهرستان بوشهر

دانلود پروژه اقلیم شهرستان بوشهر دانلود پروژه اقلیم شهرستان بوشهر در 51 اسلاید       چکیده: برسی اقلیمی منطقه از لحاظ دما ، تابش خورشید ، باد ، نزولات جوی و رطوبت جداول مربوطه:.................................................................. تجزیه و تحلیل شرایط اقلیمی با توجه به عواملی از قبیل دمای هوا ، رطوبت ، تابش خورشید ، باد و نزولات جوی نوع اقلیم در سواحل گرم و مرطوب می باشد. حداكثر مطلق دمای است ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان