فروشگاه فایل

فروشگاه فایل و پروژه های دانشجویی معماری , عمران , شهرسازی , مکانیک , برق , کامپیوتر و ...

111 222 333 444

اطلاعیه فروشگاه

با سلام خدمت مشتریان عزیز: در صورت داشتن مشکل با پشتبیانی تماس حاصل فرمایید. با تشکر

دانلود پروژه روستای زین آباد تبریز به همراه طرح هادی روستای زین آباد

دانلود پروژه روستای زین آباد تبریز به همراه طرح هادی روستای زین آباد

دانلود پروژه روستای زین آباد به همراه طرح هادی روستای زین آباد

 

 

 

چکیده:

روستای زین آباد

اوضاع تاریخی و جغرافیایی روستا  

مشخصات تاریخی

وجه تسمیه روستا:

نام روستای زین اباد در ابتدا به دلیل وجود زمین های حاصل خیز ان زمین اباد بوده است که براساس گفته های احتمالی  اهالی روستا بعد ها به دلیل تکرار این کلمه دردهان مردم اسم روستا در به زین اباد مشهور شد.

مشخصات جغرافیایی طبیعی روستا

موقعیت مطلق

روستای زین اباد یکی از روستا های دهستان رود قات است که در موقعیتی تقریبا کوهستانی و برف های پای کوهی منطقه قرار دارد روستا در 10 کیلومتری شمال مرکز دهستان قرار دارد و حدود 30کیلومتری شمال شرقی صوفیان مرکز بخش و 35 کیلومتری شمال غرب تبریز  در دهستان رودقات از توابع صوفیان واقع شده است.
جغرافیای روستا
با توجه به ان که روستا فاقد حوزه نفوذ خاصی بوده و منطقه تابعه ای را نمیتوان برای ان تعریف کرد از این رو بحث درباره ی وضعیت اقلیمی و بررسی منابع طبیعی و ویژگی های دمو گرافی  ان پرهیز نموده و تنها میتوان چنین بررسی ها یی را به صورت اجمالی در محدوده ای در سطح بزرگتر از محدوده بخش  و شهرستان داشت به طوریکه میتوان نتایج ان را با توجه  به یکسانی  شرایط اقلیمی و بیو کلیایی ان ها به محدوده روستا نیز تامین داد در ادامه به بررسی  دهستان  رود قات  و وضعیت  جغرافیایی طبیعی  این دهستان خواهیم پرداخت:

الف. منابع آبی

از نظر منابع ابی منطقه باید گفت که بهره برداری از اب های تحت الارض با حفر چاه های نیمه عمیق و رشته دستی و رشته قنات رونق دارد و جریانات سطح الارضی  در منطقه بسیار جزیی بوده از جمله رودخانه های دایمی  ایوند اشاره نمود که در واقع بارندگی جریان اب در بستر آن شدت میابد.

آب اشامیدنی

تنها منبع طبیعی تامین ان بوده این اب  محدود قابل شرب نیز اخیرا در سال 82-83 به فضایل و لوله کشی شده است اب منبع موجود به ظرفیت 400 متر از نوع زمینی  می باشد  که به زحمت کفاف  نیاز های اهالی را میدهد.
آب کشاورزی
منبع ابیاری کلی اراضی زراعی باغی روستا که اغلب به صورت ابی  و ندرتا به صورت دیمی کاشت میشوند از اب چشمه ها و قنوات پراکنده 2 رشته و کهریز وجود دارد واب رودخانه از ایوند تامین میشوند ان چه مشخص است کمبود منابع ابی چه به لحاظ اشامیدنی و کشاورزی اندکی ملموس بوده بر وضعیت زیستی و اقتصادی روستا تاثیر گذار بوده است .
ب. مصالح بوم آورد روستا
نوع مصالح ساختمانی واحد های روستا خود تحت تاثیر وجود رابطه بین شیوه ومعشیت و چگونگی دسترسی انان به محیط پیرامون است در کل به علت وجود مواد و مصالحی چون سنگ ماسه و چوب و غیره در بوم منطقه در صد این مصالح در واحد های روستا بیشتر است دریافت قدیمی روستا عمره مصالح به کار رفته عبارت انداز چوب خشت چوب سنگ ماسه از بوم منطقه تهیه شده اند و در بافت جدید روستا عمدتا با مصالحی چون اجر اهن و حتی سیمان و سنگ های صنعتی و معدنی  احداث  شده اند  در کل بر اساس امار اخذ شده از خانه  بهداشت روستا 9درصد  واحد ها با مصالح اجر و چوب ساخته شده اند.
پ. توپو گرافی
در شمال  غربی  منطقه مورد مطالعه ارتفاعات مرو داغی  واقع شده که ارتفاع بلندترین نقطه ان 2205 متر است و این عامل توپوگرافی  باعث شده  که تمامی روستاهای دهستان رود قات جهت دسترسی به شهر تبریز  و یا بیشتر از جاده اسفالته استفاده نمایند نتیجتا ان که شمال و شمالغرب دهستان رودقات  دارای  ارتفاعات  و عوارض  توپو گرافی  میباشد  و شیب عمومی  منطقه  به سوی جنوب است تبریز با ارتفاع متوسط 1300 متر میرسیم.
ت. پوشش گیاهی
گونه های گیاهی قالب  در منطقه خانواده  کند میان بقولات مانند اسپرس یونجه گون خارشته داک شیرین بیان تلخ بیان و خانواده چتریان منجک  است از جمله درختان مثمر منطقه میتوان به درختان گلابی سیب زرد الو بادام و از درختان غیر مثمر به اقاقیا و بید درخت تبریزی اشاره کرد.
ث. بادها
بادمه که از شرق به غرب  جهت ان میباشد باد سفید که جهت وزش ان از جنوب به جنوب غربی میباشد نسیم خشکی و دریا نسیم دریا و خشکی که در اثر اختلاف درجه حرارت بین خشکی و دریاچه ارومیه به وجود میاید.................................
 
 
دانلود پروژه روستای زین آباد تبریز, طرح هادی روستای زین آباد,زین آباد,طرح هادی زین آباد,پروژه روستای زین آباد تبریز,پروژه روستای زین آباد,دانلود پروژه روستا,دانلود پروژه روستای زین آباد

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 15,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
TARHE-HADI-ZEYNABAD_1274259_5719.zip4.5 MB
ZEYNABAD_1274259_8640.zip12.6 MB